Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) №17 Ізюмської міської ради

   





Публічна інформація

 


 

1.ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 

1.1.ІЗЮМСЬКИЙ ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД (ЯСЛА-САДОК) № 17 ІЗЮМСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ (далі по тексту – дошкільний заклад) створено з метою забезпечення реалізації права дитини на здобуття дошкільної освіти, її фізичний, розумовий і духовний розвиток, соціальну адаптацію та готовність продовжувати освіту.

1.2.Організаційно-правова форма – комунальна організація (установа, заклад).

1.3. Скорочене найменування дошкільного закладу – ІДНЗ № 17.

1.4.Місце знаходження дошкільного закладу:

64304, Україна, Харківська область, місто Ізюм, вулиця 5 Лютого,

будинок 33-а. Телефон 0574354086.

1.5.Засновником дошкільного закладу є Ізюмська міська рада (код ЄДРПОУ 26201641), місцезнаходження: 64300, Україна, Харківська область, місто Ізюм, площа Центральна, будинок 1.

Уповноважений орган засновника – УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ ІЗЮМСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ (далі по тексту – управління освіти, код ЄДРПОУ 02146245).

Управління освіти здійснює фінансування дошкільного закладу, його матеріально-технічне забезпечення, надає необхідні будівлі з обладнанням і матеріалами, організовує будівництво й ремонт приміщень, їх господарське обслуговування, харчування та медичне обслуговування дітей.

1.6. Основний вид діяльності дошкільного закладу: 85.10 Дошкільна освіта.

1.7. Дошкільний заклад в своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Положенням про дошкільний навчальний заклад, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 березня 2003 р. № 305 (зі змінами), іншими нормативно-правовими актами, даним Статутом.

1.8. Дошкільний заклад є юридичною особою, має печатку й штамп установленого зразка, бланки з власними реквізитами, реєстраційні рахунки в органах Державного казначейства.

1.9. Дошкільний заклад забезпечує доступність і безоплатність дошкільної освіти в межах державних вимог до змісту рівня і обсягу дошкільної освіти (Базового компонента дошкільної освіти) та обов’язкову дошкільну освіту дітей старшого дошкільного віку.

1.10. Головною метою дошкільного закладу є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, створення сприятливих умов для  особистісного становлення і творчої самореалізації кожної дитини, для їх фізичного, розумового і духовного розвитку, формування її життєвої компетентності.

1.11. Діяльність дошкільного закладу направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти: збереження та зміцнення фізичного, психічного і духовного розвитку дітей; формування їх особистості; розвиток творчих

здібностей та нахилів дітей; здійснення соціально-педагогічного патронату, забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту.

1.12. Дошкільний заклад самостійно приймає рішення і здійснює діяльність у межах компетенції, передбаченої чинним законодавством, Положенням та даним  Статутом.

1.13. Дошкільний заклад несе відповідальність перед особою, суспільством і державою за:

-  реалізацію головних завдань дошкільної освіти, визначених Законом України «Про дошкільну освіту»;

-   забезпечення рівня дошкільної освіти у межах державних вимог до її

 змісту, рівня і обсягу;

-   дотримання фінансової дисципліни та збереження матеріально-технічної бази.

1.14. Взаємовідносини між дошкільним закладом та юридичними й фізичними особами визначаються угодами, що укладені між ними.

 

2. КОМПЛЕКТУВАННЯ ДОШКІЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

 

2.1. Заклад розрахований на 196 місць.

2.2. До дошкільного закладу приймаються діти у віці від 1 року до 6 (7) років. Групи комплектуються за віковими (одновіковими та різновіковими) ознаками.

2.3. У дошкільному закладі функціонують групи загального розвитку та групи соціально-педагогічного патронату.

На задоволення попиту батьків можуть бути відкриті інклюзивні групи.

2.4. Дошкільний заклад має групи з денним режимом перебування дітей.

2.5. Наповнюваність груп дітьми становить:

-    для дітей віком від 1 року до 2 років – 15 дітей;

-    для дітей віком від 2 років до 3 років – 15 дітей;

-    для дітей віком від 3 років до 4 років – 20 дітей;

-    для дітей віком від 4 років до 5 років – 20 дітей;

-    для дітей віком від 5 років до 6(7) років – 20 дітей;

-    групи соціально-педагогічного патронату – 12 дітей;

-    інклюзивні групи – 15 дітей.

2.6. Формування новостворених груп за віком, переведення дітей з однієї вікової групи в іншу здійснюється наприкінці оздоровчого періоду (серпень).

2.7.Прийом дітей до дошкільного закладу здійснюється протягом календарного року на підставі :

- заяви батьків; або осіб, які їх замінюють;

- медичної довідки про стан здоров’я дитини;

- довідки дільничого лікаря про епідеміологічне оточення;

- копії свідоцтва про народження дитини;

2.8. За дитиною зберігається місце у дошкільному закладі у разі її хвороби, карантину, санаторного лікування, на час відпустки батьків або осіб, які їх замінюють, а також на літній оздоровчий період (75 днів).

2.9. Відрахування дітей із дошкільного закладу може здійснюватися:

-       за бажанням батьків, або осіб, які їх замінюють;

-         на підставі медичного висновку про стан здоров’я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування в дошкільному закладі цього типу;

-         у разі несплати без поважних причин батьками, або особами, які їх замінюють, плати за харчування дитини протягом 2-х місяців.

-         у разі відсутності дитини у дошкільному закладі протягом двох місяців без поважних причин.

Забороняється безпідставне відрахування дітей із дошкільного закладу.

2.10. Адміністрація дошкільного закладу зобов’язана письмово із зазначенням причин повідомити батьків або осіб, які їх замінюють, про відрахування дитини не менше як за 10 календарних днів.

2.11. Порядок та умови здійснення соціально-педагогічного патронату здійснюється відповідно до чинного законодавства.

 

3. РЕЖИМ РОБОТИ ДОШКІЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

 

3.1. Дошкільний заклад працює за п'ятиденним робочим тижнем протягом

року. Вихідні дні: субота, неділя та святкові.

3.2. Щоденний режим роботи груп дошкільного закладу наступний:

- початок роботи 6.30;

- закінчення роботи 17.00;

Групи з режимом роботи 9 годин – з 07.30 до 16.30

Групи з режимом роботи 10,3 годин – з 06.30 до 17.00 (чергові).

 

4. ОРГАНІЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ У ДОШКІЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ

 

4.1. Навчальний рік у дошкільному закладі починається 1 вересня і закінчується 31 травня наступного року. З 1 червня по 31 серпня (оздоровчий період) у дошкільному закладі проводиться оздоровлення дітей.

4.2. Дошкільний заклад здійснює свою діяльність відповідно до річного плану, який складається на навчальний рік та на оздоровчий період.

4.3.План роботи дошкільного закладу схвалюється педагогічною радою закладу, затверджується завідувачем і погоджується з управлінням освіти. План роботи закладу на оздоровчий період погоджується з Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, управлінням Держпродспоживслужби в Ізюмському районі.

4.4. У дошкільному закладі визначена українська мова навчання та виховання дітей.

4.5. Зміст дошкільної освіти визначається Базовим компонентом дошкільної освіти, реалізується згідно з програмами розвитку дітей дошкільного віку, затвердженими в установленому порядку Міністерством освіти і науки України.

Дошкільний заклад має право вільного вибору програм, рекомендованих Міністерством освіти і науки України.

Дошкільний заклад маже розробляти і впроваджувати парціальні програми.

4.6. Дошкільний заклад організовує навчально-виховний процес за пріоритетним напрямом – народознавчий.

 

5. ОРГАНІЗАЦІЯ ХАРЧУВАННЯ ДІТЕЙ У ДОШКІЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ

 

5.1.Харчування дітей у дошкільному закладі організується відповідно до нормативних документів.

5.2. У дошкільному закладі діє такий порядок забезпечення продуктами харчування:

- забезпечення продуктами харчування покладається на управління освіти;

- здійснюється централізована поставка продуктів харчування у відповідності до заявок і відповідно до санітарно-гігієнічних правил і норм.

5.3.У дошкільному закладі встановлено 3-х разове харчування дітей: сніданок, обід, вечеря.

5.4.Контроль за організацією та якістю харчування, закладкою продуктів харчування, кулінарною обробкою, виходом страв, смаковими якостями їжі, санітарним станом харчоблоку, правильністю зберігання, дотримання термінів реалізації продуктів покладається на медичних працівників та завідувача дошкільного закладу.

5.5.Дієтичне харчування дітей організовується на підставі довідки лікаря.

 

6. МЕДИЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ ДІТЕЙ У ДОШКІЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ

 

6.1. В дошкільному закладі діти забезпечуються постійним медичним обслуговуванням на безоплатній основі, що здійснюють медичні працівники, які входять до штату дошкільного закладу та закріплений лікар Ізюмської міської центральної лікарні.

6.2. Медичний персонал дошкільного закладу здійснює лікувально-профілактичні заходи, в тому числі проведення обов'язкових медичних оглядів, контроль за станом здоров’я, фізичним розвитком дитини, організацією фізичного виховання, загартовуванням, дотриманням санітарно-гігієнічних норм та правил, режимом та якістю харчування.

6.3. Дошкільний заклад надає приміщення і забезпечує належні умови для роботи медичного персоналу та проведення лікувально-профілактичних заходів.

6.4. До основних обов’язків медичних працівників дошкільного закладу також належить проведення санітарно-просвітницької роботи серед дітей, батьків, або осіб, які їх замінюють та працівників закладу.

 

7. УЧАСНИКИ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ

 

7.1. Учасниками навчально-виховного процесу у дошкільному закладі є: діти дошкільного віку, завідувач, вихователь-методист, педагогічні та медичні  працівники, помічники вихователів, батьки, або особи, які їх замінюють.

7.2. За успіхи в роботі встановлюються такі форми матеріального та морального заохочення:

-         грамоти;

-         оголошення подяк із занесенням у трудову книжку;

-         преміювання;

-         присвоєння категорій та звання за результатами атестації.

7.3. Права дитини у сфері дошкільної освіти:

-         безпечні та нешкідливі для здоров’я умови утримання, розвитку, виховання і навчання;

-         захист від будь-якої інформації, пропаганди та агітації, що завдає шкоди її здоров’ю, моральному та духовному розвитку;

-         захист від будь-яких форм експлуатації та дій, які шкодять здоров’ю дитини, а також фізичного та психічного насильства, приниження її

 гідності;

-         здоровий спосіб життя.

7.4. Права батьків або осіб, які їх замінюють:

-       обирати і бути обраним до органів громадського самоврядування закладу;

-      звертатися до відповідних органів управління освітою з питань розвитку, виховання та навчання своїх дітей;

-      брати участь у покращенні організації навчально-виховного процесу та зміцненні матеріально-технічної бази закладу;

-      відмовлятися від запропонованих додаткових освітніх послуг;

-      захищати  законні інтереси своїх дітей у відповідних державних органах і суді.

 Батьки, або особи, які їх замінюють, зобов'язані:

-      своєчасно вносити плату за харчування дитини в дошкільному закладі у встановленому порядку;

-      своєчасно повідомляти дошкільний заклад про можливість відсутності дитини по хворобі чи з іншої поважної причини;

-      стежити за станом здоров'я дитини;

-      інші права, що не суперечать законодавству України.

7.5. На посаду педагогічного працівника дошкільного закладу призначається особа, яка має відповідну вищу педагогічну освіту, а також стан здоров’я якої дозволяє виконувати професійні обов’язки.

7.6. Трудові відносини регулюються законодавством України про працю, Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, Правилами внутрішнього трудового розпорядку дошкільного закладу.

7.7. Педагогічні працівники мають право:

-         на вільний вибір педагогічно доцільних форм, методів та засобів роботи з дітьми;

-         брати участь у роботі органів самоврядування закладу;

-         на підвищення кваліфікації, участь у методичних об'єднаннях, нарадах, тощо;

-         проводити в установленому порядку науково-дослідну, експериментальну, пошукову роботу;

-         вносити пропозиції щодо поліпшення роботи закладу;

-         на соціальне та матеріальне забезпечення відповідно до законодавства;

-         об'єднуватися у професійні спілки та бути членами інших об'єднань громадян, діяльність яких не заборонена законодавством;

-         на захист професійної честі та власної гідності;

-         інші права, що не суперечать законодавству України.

  7.8. Педагогічні працівники зобов’язані:

-         виконувати Статут, Правила внутрішнього трудового розпорядку, умови контракту чи трудового договору;

-         дотримуватися педагогічної етики, норм загальнолюдської моралі, поважати гідність дитини та її батьків;

-         забезпечувати емоційний комфорт, захист від будь-яких форм експлуатації та дій, які шкодять її здоров'ю, а також від фізичного та психічного насильства;

-         брати участь у роботі педагогічної ради та інших заходах, пов'язаних з підвищенням професійного рівня, педагогічної майстерності, загальнополітичної культури;

-         виконувати накази та розпорядження керівництва;

-         інші обов’язки, що не суперечать законодавству України.

7.9. Педагогічні та інші працівники приймаються на роботу до дошкільного закладу завідувачем.

7.10. Працівники дошкільного закладу несуть відповідальність за збереження життя, фізичне та психічне здоров'я дитини згідно із законодавством.

7.11. Працівники дошкільного закладу проходять періодичні безоплатні медичні огляди. Медичні огляди здійснюють лікарі-спеціалісти Ізюмської міської центральної лікарні.

7.12. Педагогічні працівники дошкільного закладу підлягають атестації, яка здійснюється, як правило, один раз на п’ять років відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників України, затвердженого Міністерством освіти і науки України (зі змінами).

7.13. Педагогічні працівники, які систематично порушують Статут, Правила  внутрішнього трудового розпорядку дошкільного закладу, не виконують посадових обов'язків, умови колективного договору (контракту) або за результатами атестації не відповідають посаді, яку обіймають, звільняються з роботи відповідно до чинного законодавства.

 

8. УПРАВЛІННЯ ДОШКІЛЬНИМ ЗАКЛАДОМ

 

8.1.  Управління дошкільним закладом здійснює Ізюмська міська рада, безпосереднє управління – управління освіти.

8.2.  Безпосереднє керівництво роботою дошкільного закладу здійснює його завідувач, який призначається і звільняється з посади начальником управління освіти з дотриманням чинного законодавства України.

На посаду завідувача дошкільного закладу призначається особа, яка є громадянином України, має відповідну вищу педагогічну освіту не нижче освітнього кваліфікаційного рівня «спеціаліст», стаж педагогічної роботи у сфері дошкільної освіти не менш як три роки, а також організаторські здібності, фізичний і психічний стан якої не перешкоджає виконанню професійних обов¢язків.

8.3. Завідувач дошкільного закладу:

-   здійснює керівництво і контроль за всіма напрямками діяльності дошкільного закладу;

-   діє від імені закладу, представляє його в усіх державних та інших органах, установах і організаціях, укладає угоди з юридичними та фізичними особами;

-   розпоряджається в установленому порядку майном, коштами дошкільного закладу і відповідає за дотримання фінансової дисципліни та збереження матеріально-технічної бази закладу;

-   приймає на роботу та звільняє з роботи працівників дошкільного закладу;

-   затверджує штатний розпис за погодженням з управлінням освіти;

-   контролює організацію харчування і медичного обслуговування дітей;

- затверджує правила внутрішнього трудового розпорядку, посадові інструкції працівників за погодженням з профспілковим комітетом;

-   забезпечує дотримання санітарно-гігієнічних, протиепідемічних, протипожежних норм і правил техніки безпеки, вимог безпечної життєдіяльності дітей і працівників;

-   відповідає за реалізацію завдань дошкільної освіти, визначених Законом України «Про дошкільну освіту» та забезпечення рівня дошкільної освіти у межах державних вимог до її змісту і обсягу;

-   контролює відповідність застосованих форм, методів і засобів розвитку, виховання і навчання дітей їх віковим, психофізіологічним особливостям, здібностям і потребам;

-   підтримує ініціативу щодо вдосконалення навчально-виховної роботи, заохочує творчі пошуки, дослідно-експериментальну роботу педагогів;

-   організовує різні форми співпраці з батьками або особами, які їх замінюють;

-   щороку звітує про свою діяльність на загальних зборах колективу закладу та батьків або осіб, які їх замінюють.

8.4. Колегіальним постійно діючим органом управління дошкільним закладом є педагогічна рада закладу.

 До складу педагогічної ради входять: завідувач, вихователь-методист, педагогічні працівники, медичні працівники, інші спеціалісти. Можуть входити голови батьківських комітетів. Запрошеними з правом дорадчого голосу можуть бути представники громадських організацій, педагогічні працівники загальноосвітніх навчальних закладів, батьки або особи, які їх замінюють.

Головою педагогічної ради є завідувач дошкільним закладом.

Педагогічна рада закладу:

-        розглядає питання навчально-виховного процесу в дошкільному закладі та приймає відповідні рішення;

-        організовує роботу щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників, розвитку їх творчої ініціативи, впровадження досягнень науки, педагогічного передового досвіду;

-        приймає рішення з інших питань професійної діяльності педагогічних

 працівників.

Робота педагогічної ради планується довільно відповідно до потреб дошкільного закладу.

Кількість засідань педагогічної ради становить 4 рази на рік.

8.5.Органом громадського самоврядування у дошкільному закладі є загальні збори колективу та батьків або осіб, які їх замінюють.

Термін їх повноважень становить 1 рік.

Рішення загальних зборів приймається простою більшістю голосів від загальної кількості присутніх.

 Загальні збори:

-         обирають раду дошкільного закладу, її членів і голову, встановлюють термін її повноважень;

-         заслуховують звіт керівника закладу, голови ради дошкільного закладу з питань Статутної діяльності закладу, дають їй оцінку шляхом таємного або відкритого голосування;

-         розглядають питання освітньої, медичної та фінансово-господарської діяльності дошкільного закладу;

-         затверджують основні напрямки вдосконалення роботи і розвитку дошкільного закладу.

8.6. У період між загальними зборами діє рада дошкільного закладу. Кількість засідань ради призначається за потребою.

 До складу ради закладу обираються пропорційно представники від педагогічного колективу і батьків або осіб, які їх замінюють.

 Засідання ради  дошкільного закладу є правомірним, якщо в ньому бере участь не менше двох третин її членів.

 Рада закладу організовує виконання рішень загальних зборів, розглядає питання поліпшення умов для здобуття дошкільної освіти, зміцнення матеріально-технічної бази, поповнення та використання бюджету закладу, вносить пропозиції щодо морального та матеріального заохочення учасників освітнього процесу, погоджує зміст і форми роботи з педагогічної освіти батьків, а також інші функції, що не суперечать чинному законодавству.

 

9. МАЙНО ДОШКІЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

 

9.1. Майно дошкільного закладу належить йому на правах, визначених Законом України «Про дошкільну освіту» та іншими нормативно-правовими актами України.

9.2. Дошкільному закладу передано в оперативне управління земельну

ділянку, будівлі, споруди, комунікації, інвентар, обладнання, спортивні та ігрові майданчики. створено на підставі рішення № 359 виконавчого комітету Ізюмської міської ради народних депутатів від 05 квітня 1978 «Про виділення земельної ділянки Ізюмського оптико-механічного заводу під будівництво дитячого садка-ясел на 280 місць» та рішення № 1239 виконавчого комітету Ізюмської міської ради народних депутатів від 28 грудня 1982 року «Про затвердження акту здачі державною приймальною комісією будівництва будівлі житлово-громодського призначення».

 

10. ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ДОШКІЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

 

10.1.  Фінансово-господарська діяльність дошкільного закладу здійснюється відповідно до Закону України «Про освіту», законів про бюджет, власність, місцеве самоврядування та інших нормативно-правових актів України.

10.2. Джерелами фінансування дошкільного закладу є кошти:

-         місцевого бюджету у розмірі передбаченому нормативами фінансування;

-         батьків або осіб які їх замінюють;

-         добровільні пожертвування і цільові внески громадян та юридичних осіб;

- інші доходи не заборонені законодавством.

10.3.      Статистична звітність про діяльність дошкільного закладу здійснюється відповідно до законодавства.

10.4. Порядок ведення діловодства та бухгалтерського обліку в дошкільному закладі визначається законодавством, нормативно-правовими актами Міністерства освіти і науки України та інших центральних органів виконавчої

влади. Бухгалтерський облік здійснюється через централізовану бухгалтерію управління освіти.

 

11.РЕОРГАНІЗАЦІЯ ТА ЛІКВІДАЦІЯ ДОШКІЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

 

11.1.  Реорганізація та ліквідація дошкільного закладу здійснюється відповідно до ст.104 Цивільного кодексу України, п.6 ст.16 Закону України «Про дошкільну освіту», за рішенням сесії Ізюмської міської ради.

11.2. Дошкільний заклад припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам правонаступникам (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або в результаті ліквідації.

11.3. Рішенням сесії Ізюмської міської ради призначається склад ліквідаційної комісії, до якої переходять повноваження щодо управління справами дошкільного закладу.

11.4. Після проведення ліквідації вивільнені приміщення дошкільного закладу використовуються виключно для роботи з дітьми .

11.5. Дошкільний заклад є таким, що припинився з дня внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців запису про його припинення.

     

12. КОНТРОЛЬ ЗА ДІЯЛЬНІСТЮ ДОШКІЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

 

12.1. Основною формою контролю за діяльністю дошкільного закладу є

державна атестація, яка проводиться один раз на десять років у порядку,

встановленому Міністерством освіти і науки України.

12.2. Контроль за дотриманням дошкільним закладом державних вимог щодо змісту, рівня та обсягу дошкільної освіти здійснює управління освіти.

12.3. Зміст, форми та періодичність контролю, не пов'язаного з навчально-виховним процесом, встановлюється Ізюмської міською радою.

12.4. Внутрішній контроль проводиться відповідно до річного плану роботи дошкільного закладу.

 

Секретар Ізюмської міської ради                               А.Г. Єрдаларян

                                                                                    

 

 

 

Ізюмський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №17

Ізюмської міської ради Харківської області

 

 

 ПОГОДЖУЮ                                                                 ЗАТВЕРДЖЕНО

                                                                                     на  виробничій нараді

Голова ПК  ІДНЗ № 17                                                протокол № 2   від 14.09.2017

_______Я.О. Циганок                                                 Завідувач ІДНЗ № 17

                                                                                   _______ Л.О.Сирбу                                                                                 ПРАВИЛА

ВНУТРІШНЬОГО ТРУДОВОГО РОЗПОРЯДКУ

           ПРАЦІВНИКІВ ІДНЗ

І. Загальні положення.

1.    Відповідно до Конституції України громадяни України мають право на працю: одержання гарантованої роботи з оплатою праці відповідно до її кількості та якості і не нижче встановленого мінімального розміру: включаючи право на вибір професії відповідно до покликання, здібностей, професійної підготовки, освіти.

      В дошкільному навчальному закладі трудова дисципліна ґрунтується на свідомому виконанні працівниками своїх трудових обов’язків.

      Трудова дисципліна забезпечується методами переконання та  заохочення до сумлінної праці. До порушників дисципліни застосовуються заходи дисциплінарного та громадського впливу.

2.        Мета правила внутрішнього розпорядку – визначення обов’язків педагогів та інших працівників дошкільного закладу.

3.        Усі питання, пов’язані із застосуванням правил внутрішнього розпорядку, роз’яснює керівник навчального закладу в  межах його повноваження, спільно або за погодженням з профспілковим комітетом.

ІІ. Порядок прийняття та звільнення працівників.

4.        Громадяни України вільно обирають види діяльності, професію, місце роботи. Працівники дошкільних закладів приймаються за трудовим договором, контрактом або конкурсній основі відповідно до чинного законодавства.

5.        Завідувачі, вихователі, музичні керівники дошкільного закладу призначаються  і звільняються начальником міського відділу освіти. Завідуюча господарством, кухар, медична сестра, сторож, двірник, помічник вихователя, нічні няні, кастелянша та інший обслуговуючий персонал призначається і звільняється завідуючим дошкільного закладу.

6.        Прийнята на роботу особа, що працевлаштовується, зобов’язується подати керівнику такі документи:

-          трудова книжка, оформлена в установленому порядку;

-          паспорт;

-          диплом або інший документ про освіту;

-          військовослужбовці, звільнені із збройних Сил України, військовий квиток ;

-          медичний висновок про відсутність протипоказань для роботи в дошкільному закладі (санітарна книжка).

Забороняється вимагати від осіб, які поступають на роботу, відомості про їх партійну та національну приналежність, походження та документи, які не передбачено законодавством.

 Прийом на роботу без пред’явлення цих документів не допускається.

7. Зарахування осіб на роботу в дошкільний заклад оформлюється наказом (розпорядженням) завідувача дошкільним навчальним закладом на підставі наказу міськвно, який оголошується працівнику під розписку.

8.   Посади педагогічних працівників заміщуються відповідно до вимог Закону України про освіту.

9.   Працівники дошкільного закладу можуть працювати за сумісництвом, відповідно до чинного законодавства.

10.    Особам, які вступили на роботу вперше, виписується трудова книжка не пізніше 5 днів після прийому на роботу.

   На тих, хто працює за сумісництвом, трудові книжки ведуться за основним місцем роботи. Запис у трудову книжку відомостей про роботу за сумісництвом проводиться за бажанням працівника.

 Ведення трудових книжок  здійснювати згідно з інструкцією про порядок ведення трудових книжок, затвердженої спільним наказом Мінпраці, Мін’юсту і Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.93 року № 58.

   Трудові книжки працівників зберігаються як документи суворої звітності у завідуючої дошкільним закладом відповідальність за організацію ведення обліку, збереження і видачу трудових книжок покладається на керівника дошкільного закладу.

11.    При прийомі працівника на роботу або при переведенні його на іншу роботу в дошкільному закладі керівник зобов’язаний:

а     ознайомити працівника з правилами внутрішнього розпорядку та колективним договором;

б    .роз’яснити працівникові його обов’язки, умови праці (якщо є небезпечні і шкідливі виробничі фактори), ознайомити зі змістом і обсягом роботи, з умовами оплати праці;

в    .проінструктувати працівника з техніки безпеки, виробничої санітарії, гігієни праці та протипожежної охорони.

12.    Звільнення з роботи вихователів, музичних керівників, завідувача господарством оформляється наказом керівника дошкільного закладу на підставі наказу міськвно.       Звільнення з роботи решти працівників оформляється  наказом завідуючого дошкільним закладом.

    Звільнення педагогічних працівників у зв’язку із скороченням обсягу роботи                                                 можливе тільки в кінці навчального року.

   Звільнення педагогічних працівників за результатами атестації, у випадку ліквідації закладу, скорочення кількості або штату працівників здійснюється у відповідності з чинним законодавством.

13.    Працівники дошкільного закладу при звільненні за власним бажання зобов’язані попередити керівника заявою за два тижня. В день звільнення керівник зобов’язаний видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок у відповідності з чинним законодавством.

Днем звільнення вважається останній день роботи.

ІІІ. Основні права та обов’язки працівників.

14.    Педагогічні працівники мають право на :

–      захист професійної честі, гідності;

–      вільний вибір форм, методів, засобів навчання, виявлення педагогічної ініціативи;

–      індивідуальну педагогічну діяльність;

–      участь у громадському самоврядуванні;

–      пільгове забезпечення житлом у порядку, встановленому законодавством;

–      підвищення кваліфікації, перепідготовку, вільний вибір змісту програм, форм навчання;

15.    Педагогічні працівники дошкільного навчального закладу повинні:

а     Забезпечувати умови для засвоєння вихованцями навчальних програм нарівні державних вимог, сприяти розвиткові здібностей дітей.

б    Особистим прикладом утверджувати повагу до працівників загальнолюдської моралі, правди, справедливості, гуманізму, доброти, працелюбності, інших добро чинностей.

в    Виховувати  повагу до батьків, жінки, культурно-національних, духовних, історичних цінностей України, дбайливе ставлення до навколишнього середовища.

г     Готувати до свідомого життя в дусі взаєморозуміння, миру й злагоди.

д    Додержувати педагогічної етики, моралі, поважати гідність дитини.

е     Захищати дітей від будь-яких форм фізичного або психічного насильства.

16.    Працівники дошкільного закладу зобов’язані:

а     Працювати сумлінно, виконувати навчальний режим, вимоги статуту дошкільного закладу і правила внутрішнього розпорядку, дотримуватись дисципліни праці.

б    Виконувати вимоги з охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії, протипожежної безпеки, передбаченні відповідними правилами та інструкціями.

в    Берегти обладнання, інвентар, матеріали, навчальні посібники тощо, виховувати у дітей дошкільного віку бережливе ставлення до майна.

г     Своєчасно, точно, старанно виконувати розпорядження адміністрації дошкільного закладу.

17.    Працівники дошкільного закладу в установленні строки провинні проходити медичний огляд у відповідності з чинним законодавством.

18.    Коло обов’язків виконує кожен працівник за своєю спеціальністю, кваліфікацією чи посадою визначається посадовими інструкціями, положеннями і правилами внутрішнього розпорядку дошкільного закладу та умовами контракту, де ці обов’язки конкретизуються.

ІV. Основні обов’язки керівника дошкільного закладу.

19.    Забезпечити необхідні організаційні та економічні  умови для проведення навчально-виховного процесу, для ефективної роботи педагогічних та інших працівників дошкільного закладу відповідно до їхньої спеціальності чи кваліфікації.

20.    Визначити педагогічним працівникам робочі місця, своєчасно доводити до відома розклад занять, забезпечувати їх необхідними засобами роботи.

21.    Удосконалювати навчально-виховний процес, впроваджувати в практику кращій досвід роботи, пропозиції медпрацівників, спрямовані на поліпшення роботи дошкільного закладу.

22.    Організовує правове і професійне навчання кадрів, їх атестацію.

23.    Доводити до відома медпрацівників у кінці навчального року (до надання відпустки) педагогічне навантаження в наступному році.

24.    Видавати заробітну плату працівникам  дошкільного закладу в назначені строки. Надавати відпустки всім працівникам дошкільного закладу відповідно до графіка відпусток.

25.    Створювати здорові та безпечні умови праці, забезпечувати умови техніки безпеки, виробничої  санітарії, належне технічне обладнання всіх робочих місць.

26.    Додержуватись умов колективного договору, чуйно ставитись до повсякденних потреб працівників дошкільного закладу.

27.    Організувати харчування дітей дошкільного віку.

28.    Своєчасно подавати Центральним органам державної виконавчої влади встановлену статистичну і бухгалтерську звітність, а також інші необхідні відомості про стан навчально-виховного процесу дошкільного закладу.

29.    Забезпечити належне утримання приміщень, опалення, освітлення, вентиляції, обладнання, створити належні умови для зберігання верхнього одягу працівників дошкільного закладу.

V. Робочий час і його використання.

30.    для працівників дошкільного навчального закладу встановлюється 5-ти денний робочий тиждень з двома вихідними днями. Робота дошкільного закладу залежно від потреб батьків починається з 7.30 до 16.30, а чергові групи з 6.30 до 17.00. кожен працівник дошкільного закладу працює за графіком, який затверджує керівник закладу за погодженням з профспілковим комітетом з додержання тривалості робочого часу, дня. Обідня перерва для обслуговуючого персоналу встановлюється протягом робочого дня тривалістю 30 хвилин до норми робочого часу.

31.    Керівник дошкільного закладу забезпечує точну реєстрацію приходу на роботу і закінчення її всіх працівників (книга відвідування). Табель веде керівник дошкільного закладу.

32.    відлучення в робочий час в службових справах або інших поважних причин допускається тільки з дозволу керівника дошкільного закладу.

33.    працівникові дошкільного закладу забороняється залишати роботу до приходу зміни. У разі неявки працівник повідомляє адміністрацію, яка вживає заходів до його заміни.

34.    Надурочна робота у вихідні, святкові дні не допускається; лише у виняткових випадках, передбачених законодавством, за письмовим наказом керівника та дозволу профкому.

Робота у вихідний день компенсується за погодженням сторін наданням іншого дня відпочинку або у грошовій формі у двійному розмірі.

35.    Керівник дошкільного закладу залучає педагогічних працівників до чергування в дошкільному закладі. Графік чергування, його тривалість затверджується керівником, погоджується з профспілковим комітетом.

Забороняється залучати до чергування у вихідні та святкові дні вагітних жінок і матерів, які мають дітей віком до 3-х років, дітей-інвалідів.

36.    У разі, коли працівник не з’явився на роботу з поважних причин, він зобов’язаний повідомити про це адміністрацію з послідуючим поданням відповідного документа.

37.    Графік надання щорічних відпусток погоджується  з профспілковим комітетом і складається на кожний календарний рік (до  травня місяця поточного року).

Наданні відпустки оформляється наказом по дошкільному закладу. Поділ відпустки на частини допускається на прохання працівника за умови, щоб основна її частина не була менша 14-ти днів. Перенесення відпустки на інший строк  допускається в порядку, встановленому чинним законодавством.

38.    працівникам забороняється:

а       змінювати на свій розсуд розклад занять і графіки роботи;

б      продовжувати або скорочувати тривалість занять і перерв між ними;

в      відволікати працівників від їх безпосередніх обов’язків, або знімати з робочого місця для виконання громадських обов’язків.

39.    Під час занять вихователя з дітьми ніхто не має права турбувати його, робити йому зауваження. Заходити в групу під час занять з дітьми дозволяється лише керівнику та особам, які перевіряють роботу

1.1.Заохочення за успіхи в роботі.

40.    За зразкове виконання своїх обов’язків, тривалу і бездоганну роботу, новаторство в праці та інші досягнення в роботі застосовуються заохочення, передбачені Правилами внутрішнього розпорядку.

41.    За досягнення високих результатів у навчанні й вихованні дітей педагогічні працівники представляються до нагородження державними нагородами:

-          грамоти;

-          почесні звання;

-          значок «Відмінник освіти»;

-          державними преміями;

-          інші види морального і матеріального заохочення.

42.    Працівникам, які успішно  і сумлінно виконують свої трудові обов’язки, надаються в першу чергу переваги і соціальні пільги в межах своїх повноважень і за рахунок власних коштів міськво, відділу освіти.

Заохочення оголошується в наказі (розпорядженні), доводиться до відома всього колективу дошкільного закладу і заноситься до трудової книжки працівника у відповідності з правилами їх ведення.

І   ІІ. Стягнення за порушення трудової діяльності.

43.    За порушення трудової дисципліни до працівника може бути застосовано один з таких заходів стягнення:

–      Догана;

–      Звільнення;

Звільнення як дисциплінарне стягнення буде застосовано відповідно до ст..40, 41п.4,7, 8 КЗпП України.

44.    До застосування дисциплінарного стягнення керівник дошкільного закладу повинен зажадати від порушника трудової дисципліни письмове пояснення. У випадку відмови працівника дати письмові пояснення складається відповідний акт.

Дисциплінарні стягнення застосовуються керівником дошкільного закладу безпосередньо після виявлення провини не пізніше одного місяця, не рахуючи часу хвороби працівника або перебування його у відпустці.

Дисциплінарне стягнення не може бути накладено пізніше шести місяців з дня вчинення проступку.

45.    За кожне порушення трудової дисципліни накладається тільки одне дисциплінарне стягнення.

46.    Дисциплінарне стягнення оголошується в наказі (розпорядженні) і повідомляється працівникові під розписку.

47.    Якщо працівник не допустив нового порушення дисципліни і до цього ж проявив себе як сумлінний працівник, то стягнення може бути знято до закінчення року. Протягом строку дії дисциплінарного стягнення заходи заохочення до працівника не застосовуються.

48.    За нанесення матеріальної втрати дошкільному закладу з вини працівника останній може бути притягнений до матеріальної відповідальності згідно діючого законодавства.

 

 

 

 База даних педагогічних працівників

 

№ з/п

Прізвище, ім’я, по

батькові

Дата народження

Стать

Посада

Освіта, навчальний заклад, спеціальність за дипломом

Загальний стаж педагогічної роботи

Кваліфікаційна категорія, звання

 1

Виборова Оксана Сергіївна

01.06.

1976

 

Жіноча

 

Музичний керівник

Повна вища,

Харківський національний педагогічний університет ім..Г.С.Сковороди, «Педагогіка і методика середньої освіти.Музика», 12.06.2006

 

21р.01м.

25 дн.

11 розряд

І кваліфіка

ційна категорія

2

Загнойко

Юлія

Степанівна

 

24.11.

1983

 

Жіноча

 

Вихователь

Повна вища,

Слов’янський  державний педагогічний університет

. «Дефектологія», 01.08.2005р

 

12р.01м.

3 дн.

 

11 розряд

 3

Зеленська Анна

Юріївна

18.10.

1991

 

Жіноча

 

Вихователь

Базова вища, Харківська гуманітарно-педагогічна академія

«Дошкільна освіта» 

07.07.2017

 

01р. 02м.

24 дн.

11розряд

4

Іваненко

Ірина

Михайлівна

 

16.01.

1972

 

Жіноча

 

Вихователь

Неповна вища,

Харківське педагогічне училище

 «Дошкільне виховання»,29.06.1991р.

 

 

24р.04м.

11 дн.

 

11 розряд

 5

 

Крикун

 Олена Вікторівна

 

 

 

28.05.

1972

Жіноча

Практичний психолог

 

                     Повна вища.

Слов’янський державний педагогічний університет

 «Дошкільне виховання. Практична психологія»,    01.08.2005р.                

22р.05м.

10 дн.

12 розряд

ІІ кваліфіка

ційна категорія

 6

Кузло

 Ольга Вікторівна

08.08.

1963

 

Жіноча

 

Вихователь

Неповна вища,

Харківське педагогічне училище

 «Дошкільне виховання» 05.07.1982р.

 

 

26р.02м.

10 дн.

 

 

 

11 розряд

 7

Мітіна

Анна

Анатоліївна

28.07.

1982

Жіноча

Вихователь-методист

Повна вища.

Слов’янський державний педагогічний університет

. «Дефектологія» ,

01.08.2005р

 

12р.03м.

5 дн.

 

 

 

11 розряд

 8

Овчарова Світдана Петрівна

04.04.

1967

Жіноча

Вихователь

Неповна Вища,

Стаханівське педагогічне училище «Дошкільне виховання»,24.06.1986 р

 

31р.10м.

0 дн.

 

 

 

11 розряд

«вихователь-методист»

 9

Педоренко Наталія Анатоліївна

03.08.

1990

 

Жіноча

 

Вихователь

Повна вища,

Харківський національний педагогічний університет ім..Г.С.Сковороди, «Дошкільна освіта», 30.06.2016 р

 

5 р. 11 м.

5 дн.

11 розряд 

 

10

Пилипчук Надія Миколаївна

 

15.03

1964

 

Жіноча

 

Вихователь

Неповна вища,

Актюбінське педучилище

 «Воспитание в дошкольных учреждениях», 21.07.1983р. 

 

 

33р. 11 м.

5 дн.

11 розряд «вихователь –методист»

 

11

 

Сирбу

Лідія

Олексіївна

12.08.

1954

Жіноча

Завідувач

Повна вища,

Мелітопольський державний педагогічний інститут.

«Біологія та хімія»,

25.06.1976р

36р. 08м

10 дн.

16 розряд

12

Тараненко Юлія Олександрівна

22.02.

1999

 

Жіноча

 

Вихователь

-

4 курс Балаклійської філії комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія»

0

10 розряд

Комплексна освітня програма:

«Дитина», освітня програма для дітей від 2 до 7 років  (наук. кер. проекту – Огнев’юк В.О.; авт. кол.  Бєлєнька Г.В., Богініч О.Л. та ін.) – нова редакція 2015 року

Парціальні програми:

1. «Про себе треба знати, про себе треба дбати», програма з основ здоров’я та безпеки життєдіяльності дітей віком від 3 до 6 років (авт. Лохвицька Л. В.);

2. «Дитина у світі дорожнього руху», програма з формування основ безпечної поведінки дітей дошкільного віку під час дорожнього руху (авт. Тимовський О.А.; Репік І.А.);

3.«Казкова фізкультура», програма з фізичного виховання дітей раннього та дошкільного віку (авт. Єфименко М. М.);

4.«Грайлик», програма з організації театралізованої діяльності в дошкільному навчальному закладі (авт.: Березіна О. М., Гніровська О. З., Линник Т. А.);

5.«Радість творчості», програма художньо-естетичного розвитку дітей раннього та дошкільного віку (авт.: Борщ Р. М., Самойлик Д. В.) - чинна до кінця навчального року;

6.«Веселкова музикотерапія: оздоровчо-освітня робота з дітьми старшого дошкільного віку» (авт.: Малашевська І. А., Демидова С. К.);

 Регіональна парціальна програма:

«Вишивка – фантазія, творчість, обдарованість» для дітей 5-6 років

 

 

 

 

ПОГОДЖУЮ

начальник управління освіти

  ____________О.П. Лесик

 

«__»  ___________ 2017

 

 

               ЗАТВЕРДЖУЮ

                         завідувач ІДНЗ №  17 

 

                                   _________ Л.О.Сирбу

                   

                                   «__»  ___________ 2017

 

 

 

 

 Робочий навчальний план

Ізюмського дошкільного навчального

 закладу (ясла-садок) №17

Ізюмської міської ради Харківської області

                                         на 2017/2018 навчальний рік                                                                           

                                                                            СХВАЛЕНО

                                                                            протокол засідання

                                                                            педагогічної ради № 1

                                                             «____» __________ 2017                                                  

 

Пояснювальна записка

Ізюмський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №17 Ізюмської міської ради Харківської області - загального типу розвитку. (Далі ІДНЗ №17)

Пріоритетні напрямки діяльності:

1. Створення українського національного садка шляхом забезпечення природного входження дітей в духовний світ і традиційне життя рідного народу.

2. Формування системи знань дошкільників з безпеки життєдіяльності, готовності дитини до вирішення складних життєвих  ситуацій.

Мова навчання – українська.

Режим роботи дошкільного навчального закладу:   

         6  груп - 9 годин, з 7.30 до 16.30

                     1 група – 10.5 годин, з 6.30 до 17.00 (чергова група)

          Функціонування дошкільної освіти в ІДНЗ №17 у 2017/2018 навчальному році регламентується діючими нормативно-правовими актами України:

          - Законом України «Про освіту»,від 25.05.1991,

          - Законом України «Про дошкільну освіту» (ст.24), 2001;

Наказами Міністерства освіти і науки України:

          - від 12.03.2003 № 305 «Про затвердження Положення про дошкільний навчальний заклад», затверджене постановою Кабінету Міністрів України;

          - від 24.04.2003 № 257 «Про затвердження Примірного статуту дошкільного навчального закладу»;

-   від 20.04.2015 № 446 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13 травня 2015 за № 520/26965 «Про затвердження гранично допустимого навантаження на дитину у дошкільних навчальних закладах різних типів та форм власності»;

Листами та інструктивно-методичними рекомендаціями Міністерства освіти і науки України:

- від 13.06.2017 № 1/9-322 «Щодо організації освітньої роботи в дошкільних навчальних  закладах у 2017/2018 навчальному році»;

- Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів

( затверджений наказом Міністерства охорони здоров’я України від 24.03.2016 № 234)

Педагогічні працівники закладу здійснюють освітній процес відповідно до вимог:

Базового компонента дошкільної освіти, затверджений наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 22.05.2012 № 615,

                                               Комплексних освітніх програм:

1. «Дитина», освітня програма для дітей від 2 до 7 років  (наук. кер. проекту – Огнев’юк В.О.; авт. кол.  Бєлєнька Г.В., Богініч О.Л. та ін.) – нова редакція 2015 року.

Парціальних програмам:

    1. «Про себе треба знати, про себе треба дбати», програма з основ здоров’я та безпеки життєдіяльності дітей віком від 3 до 6 років (авт. Лохвицька Л. В.), в старшій віковій групі  № 5, в ІІ молодшій віковій групі №10

    2. «Дитина у світі дорожнього руху», програма з формування основ безпечної поведінки дітей дошкільного віку під час дорожнього руху (авт. Тимовський О.А.; Репік І.А.), 2014рік, в ІІ молодшій групі № 10

3. «Казкова фізкультура», програма з фізичного виховання дітей раннього та дошкільного віку (авт. Єфименко М. М.),2014 рік, в І молодшій групі № 7.

4. «Грайлик», програма з організації театралізованої діяльності в дошкільному навчальному закладі (авт.: Березіна О. М., Гніровська О. З., Линник Т. А.), 2014 рік, в середній віковій групі № 1, в старшій групі № 6.

5. «Радість творчості», програма художньо-естетичного розвитку дітей раннього та дошкільного віку (авт.: Борщ Р. М., Самойлик Д. В.), 2014 рік, в ІІ молодшій вікових групі № 4

6. «Веселкова музикотерапія: оздоровчо-освітня робота з дітьми старшого дошкільного віку» (авт.: Малашевська І. А., Демидова С. К.), 2015 рік, в старших вікових групах № 5,6

7. «Україна- моя Батьківщина»,програма національно- патріотичного виховання дітей дошкільного віку (авт.О.М.Каплуновська, І.І. Кичата, Ю.М.Палець.), 2016 рік, в середній віковій групі № 8

Регіональної парціальної програми:

         «Вишивка – фантазія, творчість, обдарованість» для дітей 5-6 років (авт.: Овчарова С.П.),2014 рік, в середній віковій групі №8.

      Реалізація парціальних програм відбувається на засадах інтеграції на заняттях та під час ігрової діяльності протягом дня.

Освітній процес в дошкільному навчальному закладі забезпечено програмно-методичним і навчально-дидактичним матеріалом згідно листа Міністерства освіти і науки України від 12.08.2016 № 1/9-432 «Про перелік навчальної літератури, рекомендованої Міністерством освіти і науки України для використання у дошкільних навчальних закладах у 2016/2017 навчальному році»

Психологічний супровід з дітьми здійснює практичний психолог та регламентує свою діяльність:

- Конституцією України;

- Указом Президента України від 17.04.2002 № 347/2002.

Наказами Міністерства освіти і науки України:

- від 13.15.1999 № 127 «Положення про психологічну службу»;

- від 20.04.2001 № 330 « Про затвердження Положення про експертизу психологічного і соціологічного інструментарію, що застосовується в навчальних закладах освіти»;

- від 19.10.2001 № 691 «Про затвердження Положення про психологічний кабінет дошкільних, загальноосвітніх та інших навчальних закладів»;

-  від 19.06.2008 № 554 «Про стан та подальший розвиток психологічної служби системи освіти України»;

- від 02.07.2009 № 616 «Про внесення змін до Положення про психологічну службу системи освіти України».

Листами Міністерства освіти науки України:

- від 05.08.2010 № 1/9-503 «Про сприяння у розвитку психологічної служби системи освіти»;

- від 23.07.2015 № 1/9-347 «Про забезпечення фахівців та пріоритетні напрями діяльності психологічної служби системи освіти».

Практичний психолог здійснює корекційно-відновлювальну і розвивальну роботу за корекційними програмами:

1. «Розвиток особистісної сфери та попередження психоемоційних порушень дітей дошкільного віку» (С.В. Круглікова).

2. «Розвиток когнітивної сфери дітей старшого дошкільного віку» (розробка та апробація Крикун О.В.).

Модель планування - за режимними моментами.

Принцип планування - блочно-тематичний.

Відповідно до Положення про дошкільний навчальний заклад, затверджений постановою Кабінету Міністрів України  від 12.03.2003 року № 305, навчальний рік у дошкільному навчальному закладі починається з 1 вересня і закінчується 31 травня наступного року, а оздоровчий період – з 1 червня по 31 серпня.

Орієнтовно, загальна тривалість канікул складає 115 днів:

·        осінні - 5 календарних днів;

·        зимові – 10 календарних днів;

·        весняні - 10 календарних днів;

·        літні 90 календарних днів.

 У період канікул з дітьми проводиться фізкультурно-оздоровча і художньо-естетична робота.

У дошкільному навчальному закладі встановлено 5-денний навчальний тиждень.

Тривалість одного заняття становить залежно від віку вихованців:

У групах раннього віку (від 1 до 3 років)–до 10 хвилин.

У групах молодшого дошкільного віку (від 3 до 4 років)  - не більше       15хвилин.

У групах  середнього дошкільного (від 4 до 5 років)  – 20 хвилин.

У групах старшого дошкільного віку(від 5 до 6 (7)  років) – 25 хвилин.

Максимально допустима кількість занять у першій половині дня в молодшій та середній групі не перевищує двох, у старшій – трьох організованих навчальних занять. Заняття, які потребують підвищеної пізнавальної активності плануються переважно в першу половину дня та у дні з високою працездатністю (вівторок, середа). У середині та наприкінці заняття проводяться фізкультурні хвилинки. Тривалість перерв між заняттями становить не менше 10 хвилин.

Фізичне виховання дітей у дошкільному навчальному закладі містить: ранкову гімнастику; заняття фізичною культурою; рухливі ігри та ігри спортивного характеру; загартування; фізкультурні хвилинки під час занять, фізкультурні паузи між заняттями; фізкультурні комплекси під час денної прогулянки.

Тривалість занять з фізичного розвитку становить:  

У групах раннього віку (від 1 до 3 років)– 15 хвилин.

У групах молодшого дошкільного віку (від 3 до 4 років)  - 20-25хвилин.

У групах  середнього дошкільного (від 4 до 5 років)  – 25-30 хвилин.

У групах старшого дошкільного віку(від 5 до 6 (7)  років) – 30-35 хвилин.

         Орієнтовний тижневий розподіл занять за програмою «Дитина»

  на 2017/2018 навчальний рік



Орієнтовні
види діяльності

за освітніми лініями

Орієнтовна кількість занять на тиждень

 по віковим групам

Ранній вік
 (від 1 до 3  років)

Молодший дошкільний вік
 (від 3 до 4  років)

Середній дошкільний вік
 (від 4 до 5 років)

Старший дошкільний вік
 (від 5 до 6 (7) 
років)

Ознайомлення із соціумом       

1

2

2

3

Ознайомлення із природним довкіллям         

1

1

1

2

Художньо-продуктивна діяльність

4

4

5

5

Музична діяльність

2

2

2

2

 -Малювання

1

1

1

1

 -Ліплення

0,5

0,5

1

1

 -Аплікація

0,5

0,5

0,5

0,5

 -Конструювання

 

 

0,5

0,5

Сенсорний розвиток 

2

-

-

-

Логіко-математичний розвиток   

-

1

1

2

Розвиток мовлення  і культура мовленнєвого спілкування 

2

3

3

3

Розвиток мовлення

1

2

2

1

Навчання елементів грамоти

 

 

 

1,5

Художня література

1

1

1

0,5

*Здоровя та фізичний розвиток

2

3

3

3

Загальна кількість занять

на тиждень

 

10

11

12

15

Додаткові освітні послуги за вибором батьків

-

-

-

-

Максимальна кількість занять на тиждень

 

10

11

12

15

**Максимально     
допустиме  навчальне навантаження на тиждень   
 на   дитину (в  астрономічних  годинах)

1,4

3,5

5,3

8,3

 

- Години, передбачені для фізкультурних занять, не враховуються під час визначення гранично допустимого навчального навантаження  на дітей. Заняття з фізичного розвитку проводяться 3 рази на тиждень. У дні, коли немає занять з фізкультури, проводяться фізкультурні комплекси під час денної прогулянки та один раз на тиждень пішохідний перехід.

 

- Театралізована діяльність інтегрується в інші види діяльності протягом дня у всіх дошкільних групах.

 

  -  Конструювання інтегрується в інші види діяльності протягом дня у першій та другій молодшій групі.

 

- На канікулярний час гранично допустиме навчальне навантаження на дитину зменшене (Розклад занять додається).

 

 

РОЗПОДІЛ

корекційно–розвивальних занять практичного психолога на тиждень

 2017/2018 навчального року

 

Дні тижня

Розподіл корекційно–розвивальних занять на тиждень

Ранній вік
 (від 1 до 3  років)

Молодший дошкільний вік
 (від 3 до 4  років)

Середній дошкільний вік
 (від 4 до 5 років)

Старший дошкільний вік
 (від 5 до 6 (7) 
років)

Кількість на тиждень

Група №7

Група № 4

Група № 10

Група № 1

Група № 8

Група № 5

Група № 6

Понеділок

-

1

-

-

-

-

1

Вівторок

-

-

-

-

-

-

-

Середа

1

-

-

1

-

-

-

Четвер

-

-

-

-

1

-

-

П’ятниця

 

-

-

1

-

-

1

-

Разом:

          1

1

1

1

1

1

1

 

7

 

- Індивідуальні заняття з дітьми за потребою

 

 

Результативність навчально-виховного процесу дітей

старшого дошкільного віку за освітніми лініями

за І півріччя 2017/2018 року

 

№ з/п

Напрями оцінювання за змістом освітніх ліній

Кількість балів

Середній бал

Рівень розвитку

Примітка

1

Освітня лінія

«Особистість дитини»

436

9,1

достатній

 

2

Освітня лінія

«Дитина в соціумі»

421

9,3

достатній

 

3

Освітня лінія «Дитина природному довкіллі»

416

8.8

достатній

 

4

Освітня лінія «Дитина у світі культури»

409

9,0

достатній

 

5

Освітня лінія «Гра дитини»

446

9,5

достатній

 

6

Освітня лінія «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі»

422

9,5

достатній

 

7

Освітня лінія «Мовлення дитини»

400

8,3

достатній

 

8

 

Середній бал по ДНЗ

 

 

9,1

достатній

 

Експерт:    А.А. Мітіна

Посада, місце роботи: вихователь-методист ІДНЗ №17

Дата проведення: листопад 2017

 

Завідувач ІДНЗ № 17                        Л.О.Сирбу

Територія обслуговування

Ізюмського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) №17 Ізюмської міської ради Харківської області з обліку дітей дошкільного віку

вулиця 5 Лютого (колишня вулиця Карла Маркса)

вулиця Аеродромна

вулиця Богдана Хмельницького

вулиця Борівська (новобудови)

вулиця Вавілова

вулиця Ватутіна

вулиця Висока

вулиця Володимира Безкорсого (колишня вулиця Петровського)

вулиця Володимира Великого (колишня вулиця Олега Кошового)

вулиця Володимира Висоцького (колишня вулиця Сакко і Ванцетті)

вулиця Громова

вулиця Грушевського (новобудови)

вулиця Заводська

вулиця Заслонова

вулиця Камчатська

вулиця Козацька (колишня вулиця Ілліча)

вулиця Космонавтів

вулиця Коцюбинського

вулиця Куп’янська (новобудови)

вулиця Медова (колишня вулиця Червоноармійська)

вулиця Миротворців (колишня вулиця Крупської)

вулиця Молодіжна

вулиця Маршала Федоренка

вулиця Оптична

вулиця Оскільська

вулиця Підлужна

вулиця Полуботка

вулиця Привокзальна

вулиця Пролетарська

вулиця Профспілкова

вулиця Пугачова

вулиця Слобідська (колишня вулиця Дзержинського)

вулиця Сонячна

вулиця Чернігівська

вулиця Черняховського

вулиця Шевченка

провулок Слобідський (колишній пров. Дзержинського)

провулок Заводський

провулок Заслонова

провулок Козацький (новобудови)

площа Заслонова

площа Привокзальна

провулок Брянський

провулок Ватутіна

провулок Громова

провулок Космонавтів

провулок Крупської

провулок Маршала Федоренка

провулок Молодіжний

провулок Овражний

провулок Оптичний

провулок Садовий

провулок Сонячний

провулок Український

провулок Франка

провулок Шевченка

в’їзд Володимира Безкорсого (колишній в’їзд Петровського)

в’їзд Громова

в’їзд Дружби (колишній в’їзд Ульянівський)

в’їзд Коцюбинського

в’їзд Малиновий

в’їзд Медовий (колишній в’їзд Червоноармійський)

в’їзд Рябиновий

в’їзд Український

в’їзд Шевченка

в’їзд Ювілейний

проїзд Шевченка

 

 

ФАКТИЧНА КІЛЬКІСТЬ ДІТЕЙ

В закладі виховується 160 дітей, із них:

раннього віку - 21 дитина,

дошкільного віку - 139 дітей

_________________________________________________________________________

МОВА ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ - УКАРЇНСЬКА

 

 

 

Ізюмський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №17

Ізюмської міської ради Харківської області

 

                    ЗАТВЕРДЖЕНО

                    наказ № 77-о/д

                    від  12.10.2017 року

      Завідувач ІДНЗ №17

         ________ Л.О. Сирбу

Склад

 батьківського комітету

на 2017/2018 навчальний рік

№ з.п.

Прізвище, ім’я по батькові батьків

№ групи

Місце роботи

(телефон)

Домашня адреса (телефон)

Примітка

1

Степанова Євгенія Володимирівна

група №1

домогосподарка

вул. 5 Лютого

буд. 22

0990836972

 

2

Чугай Валентина Едуардівна

група №4

Санітарка.психо-неврологічний інтернат. С.Оскіл.

Пров.Космонавтів буд.12-в

0663316558

 

3

Загнойко Юлія Степанівна

група №5

ІДНЗ №17, вихователь

 

вул. Пролетарська буд 9 кв.16

0501912445

 

4

Богдан Любов Миколаївна

група № 6

відпустка по догляду за дитиною до

6-ти років

вул.

М.Федоренка буд. 16

м.т.0992702798

 

5

Донник Світлана Сергіївна (Кошаєва)

група №7

Інструктор з фізкультури ІДНЗ № 10

вул. В.Висоцького буд. 48

0661454329

 

6

Бабіч Оксана Сергіївна

група №8

безробітна

 

вул. Миротворців

буд. 3 м.т.0664088482

 

7

Бортнік Наталія Олексіївна

Група № 10

ФОБ «Марченко»

пекар

Вул..Висока буд.88

0995599058

 

 

 

Завідувач ІДНЗ №17                       Л.О. Сирбу

 

 

 

                                                                                                Затверджую

                                                                                                         Завідувач ІДНЗ №17

                                                                                                         ________ Л.О.Сирбу

 

П О Л О Ж Е Н Н Я

про батьківський комітет

 Ізюмського дошкільного навчального закладу (ясла-садок)  №17 Ізюмської міської ради Харківської області

 

І. Загальні положення

 

1.1.             Положення про батьківський комітет Ізюмського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) №17 Ізюмської міської ради Харківської області (далі дошкільний навчальний заклад)  визначає його функції у державно-громадській системі управління дошкільним навчальним закладам.

1.2.             Батьківський комітет є добровільним органом громадського самоврядування, створеним на основі єдності інтересів батьків щодо реалізації  прав та обов’язків  своїх дітей під час організації їх життєдіяльності у  дошкільному навчальному закладі.

1.3.             У своїй діяльності батьківський комітет керується Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про об’єднання громадян», Конституцією ООН «Про права дитини», Положенням про  дошкільний навчальний заклад, Статутом дошкільного навчального закладу, цим положенням, іншими нормативно-правовими актами в галузі освіти та міжнародним законодавством з прав дитини.

1.4.            Рішення про заснування батьківського комітету груп або дошкільного навчального закладу та кількість членів комітету приймаються на загальних зборах батьків відповідних груп або дошкільного навчального закладу.

1.5.            Легалізація (офіційне визнання) батьківського комітету є обов’язковою і здійснюється шляхом видання відповідного наказу по дошкільному навчальному закладу після письмового повідомлення керівництва закладу (надання протоколу батьківських зборів) про їх заснування.

1.6.            Припинення діяльності батьківського комітету  може бути проведено шляхом реорганізації або ліквідації (саморозпуску, примусового розпуску).

 

2. Мета, завдання, основні принципи діяльності

2.1.  Метою діяльності батьківського комітету є захист законних інтересів дітей в органах громадського самоврядування дошкільного навчального закладу, у відповідних державних, судових органах, забезпечення  постійного та систематичного взаємозв’язку батьків і педагогічного колективу дошкільного навчального закладу, а також надання допомоги адміністрації та педагогічному  колективу  щодо реалізації завдань дошкільної освіти.

2.2.  Основним завданням діяльності батьківського комітету є сприяння створенню умов для:

Ø      збереження  та зміцнення здоров’я дітей;

Ø      формування основ соціальної адаптації та життєвої компетентності дітей;

Ø      виховання у дітей природо-доцільного  світогляду, розвитку позитивного емоційно-ціннісного  ставлення до довкілля;

Ø      утвердження емоційно-ціннісного ставлення до практичної та духовної діяльності людини;

Ø      розвитку  потреби в реалізації творчих здібностей дітей;

Ø      всебічного зміцнення зв’язків між родинами, навчальним закладом і громадськістю з метою встановлення  єдності їх виховного впливу на дітей;

Ø      залучення батьківської громадськості до організації  довкілля та оздоровлення дітей;

Ø      організація роботи з розповсюдження ефективного педагогічного досвіду та психологічних і правових знань серед батьків; підвищення їх відповідальності за  розвиток і виховання дітей, обмін позитивним досвідом  родинного виховання;

Ø      вирішення питань  створення розвивального середовища в групах,  розвитку матеріально-технічної бази дошкільного навчального закладу та його благоустрою;

Ø      сприяння соціально-правовому  захисту учасників навчально-виховного процесу.

2.3. Основними  принципами діяльності батьківського комітету є:

Ø      законність,

Ø      гласність,

Ø      колегіальність,

Ø      толерантність,

Ø      виборність,

Ø      організаційна самостійність в межах повноважень, визначених цим положенням та законодавством;

Ø      підзвітність і відповідальність перед загальними зборами батьків  дошкільного навчального закладу, груп.

3. Порядок створення батьківського комітету

3.1.   Батьківський комітет  груп формується з батьків або осіб, які замінюють батьків, однієї чи декількох груп і діє від їх імені.

3.2.  Батьківський комітет голова, заступник голови  та секретар обираються на зборах  батьків дітей, які формують групу на початку навчального року. Кількісний склад  та строк повноважень батьківського комітету визначаються  зборами  батьків дітей, які формують групу.

3.3.   Батьківський комітет  дошкільного навчального закладу  формується з голів (представників) усіх батьківських комітетів груп, та з інших батьків за рекомендацією  батьківських комітету груп дошкільного навчального закладу.

3.4.    Кількісний склад батьківського комітету  дошкільного навчального закладу, строк його повноважень визначаються загальними  зборами батьків. При цьому від  батьківського комітету кожної групи в склад  батьківського комітету дошкільного навчального закладу  входять не менше одного представника. Із складу батьківського комітету обирається голова, його заступник та секретар.

3.5.    У випадку, коли член  батьківського комітету достроково складає свої повноваження, вибори нового члена відбуваються на батьківських зборах.

3.6.    Батьківські комітети дошкільного навчального закладу, що формують освітній округ або знаходяться у складі навчально-виховного об’єднання, можуть створювати комітет округу.

4. Організація діяльності  батьківського комітету

4.1.   Збори батьків дітей, які формують групу проводяться за рішенням батьківського комітету групи не рідше двох разів на рік.

4.2.   Батьківський комітет  дошкільного навчального закладу у разі необхідності може скликати загальні  збори батьків дітей, які  відвідують заклад. Правомочний склад зборів становить не менше як дві третини від загальної кількості його членів. Рішення приймаються простою більшістю голосів  та узгоджуються завідувачем дошкільного навчального закладу.

4.3.   У разі неможливості проведення загальних   зборів батьків  дітей, які відвідують заклад, питання, що потребують розгляду загальними зборами, можуть виноситися на обговорення  зборів батьків дітей групи, яких стосуються  ці питання.

4.4.   Рішення зборів батьківського комітету доводиться  до відома  батьків, керівництва дошкільного навчального закладу і за необхідністю, відповідного органу управління освітою у 10-ти денний строк (шляхом надання протоколу).

4.5.   Батьківський комітет планує свою роботу на підставі плану роботи дошкільного навчального закладу, рішень зборів батьківського комітету, рекомендацій завідувача дошкільного навчального закладу, вихователів,  громадськості. План роботи має вільну форму і затверджується головою відповідного комітету.

4.6.   При недосягненні згод між завідувачем і більшості членів батьківського комітету дошкільного навчального закладу  питання вирішуються органами управління освітою; між вихователями групи і батьківським комітетом групи – керівництвом дошкільного навчального закладу.

4.7.  Батьківський комітет звітує про свою роботу перед загальними  зборами батьків один раз на рік – в день виборів нового складу батьківського комітету. На вимогу більшості батьків можуть проводиться позачергові звіти батьківського комітету.

4.8.  Секретар батьківського комітету  веде протоколи засідань і зборів, що зберігаються у справах дошкільного навчального закладу і передаються за актом новому складу відповідних комітетів. Строк зберігання протоколів – 3 роки.

4.9.   Керівництво і працівники дошкільного навчального закладу не несуть відповідальності за стан оформлення протоколів.

5. Права  та обв’язки батьківського комітету

5.1.         Батьківський комітет має право:

Ø      брати участь в обстеженні житлово-побутових умов вихованців, які перебувають у  несприятливих соціально-економічних умовах;

Ø      встановлювати зв’язки з місцевими органами виконавчої влади та місцевого  самоврядування, органами внутрішніх справ, громадськими організаціями, підприємствами, навчальними та науковими установами щодо надання фінансової та матеріально-технічної допомоги дошкільному навчальному закладі, захисту здоров’я і життя вихованців, організації підвозу та харчування вихованців, благоустрою та з питань  забезпечення санітарно-гігієнічних умов у дошкільному навчальному закладі;

Ø      сприяти залученню додаткових джерел фінансування дошкільного навчального закладу: кошти батьків або осіб, які їх замінюють, добровільні пожертвування і цільові внески фізичних і юридичних осіб, інших коштів, не заборонених чинним  законодавством України;

Ø      вносити  на розгляд керівництва (педагогічної, піклувальної рад) дошкільного навчального закладу  пропозиції щодо  зміни типу  закладу, його статусу, вдосконалення умов організації життєдіяльності дітей, організаційно-господарських питань, які мають бути розглянуті керівництвом закладу в місячний термін і результати розгляду доведені до відома батьків;

Ø      звертатися до завідувача, педагогів, або педагогічної ради дошкільного навчального закладу щодо роз’яснення стану і перспектив роботи дошкільного навчального закладу та з окремих питань, що турбують батьків;

Ø      за необхідності заслуховувати звіти батьківських комітетів і надавати допомогу щодо поліпшення їх роботи;

Ø      скликати  позачергові загальні батьківські збори (конференції);

Ø      створювати благодійні фонди відповідно до чинного законодавства, у тому числі контролювати находження і розподіл грошей, брати участь у вирішенні інших питань, передбачених статутом цих фондів;

Ø      надавати пропозиції завідувачу дошкільного навчального закладу  щодо виділення з благодійного фонду матеріальної допомоги  вихованцям дошкільного навчального закладу та стимулювання діяльності педагогічних  працівників;

Ø      сприяти покращенню харчування вихованців дошкільного навчального закладу;

Ø      сприяти дотриманню санітарно-гігієнічних та матеріально-технічних умов функціонування дошкільного навчального закладу;

Ø      брати участь у прийнятті рішень стосовно  організації оздоровлення вихованців дошкільного навчального закладу;

Ø      сприяти організації інноваційної та експериментальної  діяльності дошкільного навчального закладу.

5.2.   Батьківський комітет  може створювати постійні  або тимчасові комісії з окремих напрямків роботи. Численність комісій та зміст їх роботи визначаються  батьківським комітетом та затверджується головою.

5.3. Батьківський комітет зобов’язаний:

Ø      виконувати плани роботи, затверджені  головою батьківського комітету;

Ø      вести протоколи засідань зборів батьків, що зберігаються в справах дошкільного навчального закладу та передаються за актом новообраному комітету;

Ø      надавати  інформацію про  свою діяльність на порхання завідувача дошкільного навчального закладу  або відповідного органу управління освітою;

Ø      у разі потреби організовувати чергування батьків під час культурно-масових заходів у дошкільному навчальному закладі з метою збереження життя і здоров’я дітей;

Ø      звітувати перед загальними батьківськими зборами (конференціями).

5.4.  Голова батьківського комітету дошкільного навчального закладу  є членом  ради закладу. Він мож6е брати участь у засіданнях педагогічної ради дошкільного навчального закладу під час розгляду питань, віднесених до компетенції батьківського комітету, з правом  дорадчого голосу.

5.5.    Голова батьківського комітету може бути членом атестаційної комісії для проведення атестації педагогічних працівників дошкільного навчального закладу.

6.  Прикінцеві положення

6.1.  Батьківський комітет може виконувати й інші функції, передбачені Статутом дошкільного навчального закладу.

  ЗАТВЕРДЖЕНО    
  наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2002р.  
  № 57  (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 26.11.2012р. № 1220)  
  Затверджений у сумі:   
   
    3293227 грн.    
  Заступник начальника управління освіти
      О.В. Безкоровайний  
  12.04.2018        
  (число, місяць,рік)      
                                                                                       КОШТОРИС на  2018 рік  
           
Управління освіти  Ізюмської міської ради Харківської області  02146245  
(код та назва бюджетної установи)  
місто Ізюм Харківської області  
(найменування міста, району, області)  
вид бюджету  місцевий  
код та назва відомчої класифікації видатків та кредитування   06  "Орган з питань освіти і науки"  
код та назва тимчасової  класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів   070101 "ДОШКІЛЬНІ  НАВЧАЛЬНІ ЗАКЛАДИ."  
   
ІДНЗ № 17       (грн.)  
Показники Код Усього на рік РАЗОМ  
    Загальний фонд Спеціальний фонд  
1 2 3 4 5  
НАДХОДЖЕННЯ - усього х 3113727 179500 3293227  
Надходження коштів із загального фонду бюджету х 3113727 х 3113727  
Надходження коштів із спеціального фонду бюджету, у т.ч. х   179500 179500  
Надходження від плати за послуги, що надаються бюджетними установами із законодавством (розписати за підгрупами) 25010000 х 179500 179500  
Плата за послуги, що надаються бюджетними установами згідно з їх основною діяльністю 25010100 х 177500 177500  
Надходження бюджетних установ від додаткової (господарської) діяльності 25010200 х      
Плата за оренду майна бюджетних установ 25010300 х      
Надходження бюджетних установ від реалізації в установленому порядку майна (крім нерухомого майна) 25010400 х 2000 2000  
 - інші  джерела власних надходжень бюджетних установ (розписати за підгрупами) 25020000 х      
 - інші надходження, у т.ч.   х      
(розписати за видами)   х      
    х      
ВИДАТКИ -усього х 3113727 179500 3293227  
 Поточні видатки 2000 3113727 179500 3293227  
Оплата праці і нарахування на заробітну плату  2100 2181497   2181497  
Оплата праці  2110 1788120   1788120  
Заробітна плата 2111 1788120   1788120  
Грошове забезпечення військовослужбовців          2112        
Нарахування на оплату праці 2120 393377   393377  
Використання товарів і послуг 2200 932230 179500 1111730  
         Предмети, матеріали, обладнання та інвентар  2210 28260 2000 30260  
         Медикаменти та перев’язувальні матеріали 2220 11280   11280  
         Продукти харчування 2230 183126 177500 360626  
         Оплата послуг ( крім комунальних ) 2240 20088   20088  
Видатки на відрядження 2250        
Видатки та заходи спеціального призначення 2260        
Оплата комунальних послуг та енергоносіїв 2270 689476   689476  
         Оплата теплопостачання 2271 552746   552746  
         Оплата водопостачання і водовідведення 2272 28135   28135  
         Оплата електроенергії  2273 108595   108595  
         Оплата природного газу 2274        
         Оплата інших енергоносіїв 2275        
Дослідження і розробки,окремі заходи по реалізації державних (регіональних) програм 2280        
Дослідження і розробки, окремі заходи розвитку по реалізації державних (регіональних) програм 2281        
Окремі заходи по реалізації державних (регіональних) програм, не віднесені до заходів розвитку 2282        
Обслуговування боргових зобов'язань 2400        
Обслуговування внутрішніх боргових зобов'язань 2410        
Обслуговування зовнішніх боргових зобов'язань 2420        
Поточні трансферти 2600        
Субсидії та поточні трансферти підприємствам (установам, організаціям)  2610        
Поточні трансферти органам державного управління  інших  рівнів 2620        
Поточні трансферти урядам іноземних держав та міжнародним організаціям  2630        
Соціальне забезпечення 2700        
         Виплата пенсій і допомоги 2710        
         Стипендії 2720        
         Інші виплати населенню 2730        
Інші поточні видатки 2800        
        Капітальні видатки 3000        
Придбання основного капіталу 3100        
Придбання обладнання і предметів довгострокового  користування 3110        
Капітальне будівництво (придбання) 3120        
Капітальне будівництво (придбання) житла 3121        
Капітальне будівництво (придбання) інших об’єктів 3122        
Капітальний ремонт   3130        
      Капітальний ремонт житлового фонду (приміщень) 3131        
      Капітальний ремонт інших об’єктів 3132        
         Реконструкція та реставрація  3140        
Реконструкція житлового фонду (приміщень) 3141        
Реконструкція та реставрація інших об'єктів 3142        
Реставрація пам`яток культури , історії та архітектури  3143        
Створення державних запасів і резервів 3150        
Придбання землі і нематеріальних активів    3160        
Капітальні трансферти 3200        
Капітальні трансферти підприємствам (установам, організаціям) 3210        
Капітальні трансферти органам державного управління інших рівнів 3220        
Капітальні трансферти урядам іноземних держав та міжнародним організаціям 3230        
Капітальні трансферти населенню 3240        
 Нерозподілені видатки 9000        
           
Примітка: згідно листа голові бюджетної комісії № 01-17/953 від 10.04.2018 зменшено видатки по КЕКВ 2230 "Продукти харчування" та направлені на розробку проекту системи пожежної сигналізації ІДНЗ № 13  
           
 * У разі наявності цього коду видатки здійснюються згідно з додатком.          
           
Керівник             Сирбу Л.О.    
  (підпис)   (ініціали і прізвище)  
Головний бухгалтер
(начальник планово-фінансового відділу)
    В.В. Чуркіна     
  (підпис)   (ініціали і прізвище)    
12.04.2018          
(число, місяць, рік )          
           
           

 


 

     
 

 

 Звіт керівника                                                                                                       Ізюмського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) №17

Ізюмської міської ради Харківської області

про роботу в 2016/2017 навчальному році

перед педагогами, батьками та громадськістю

 

    Ізюмський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №17 Ізюмської міської ради Харківської області «Джерельце» загального розвитку; перебуває в комунальній власності Ізюмської міської ради; підпорядкований управлінню освіти. Ізюмської ради Харківської області.

Адреса закладу:  місто Ізюм,  вулиця 5 Лютого,  будинок 33-а,

                       телефон: 5-40-86; сайт: dzerelce17.klasna.com

Ізюмський дошкільний навчальний заклад збудований в 1982 році за типовим проектом; зданий в експлуатацію в 1983 році.

За проектом в дошкільному закладі – 12 груп; проектна потужність закладу - 196 місць.

Функціонує – 7 груп, виховується - 160 дітей;

із них: ранній вік – 1 група, 21 дитина;

дошкільний вік  –  6 груп, 139 дітей.

Дошкільний заклад працює за п’ятиденним робочим тижнем. Режим роботи 9 годин. Одна група –чергова з режимом роботи 10,5 годин.

У дошкільному закладі визначена українська мова навчання і виховання дітей. Наш заклад «Джерельце» має народознавчий напрямок освітнього процесу.

Діяльність дошкільного навчального закладу спрямована на забезпечення реалізації права громадян, на здобуття дошкільної освіти; на задоволення потреб батьків у нагляді, догляді та оздоровленні дітей; створення умов для їх фізичного, розумового і духовного розвитку. Головною метою дошкільного навчального закладу є реалізація основних завдань дошкільної освіти: збереження та зміцнення фізичного і психічного здоров’я дітей; формування особистості; розвиток пізнавальних здібностей та нахилів; забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту.

   У 2016/2017 навчальному році робота дошкільного навчального закладу регламентувалась нормативно-законодавчими документами:

-      Закону України «Про освіту»  від 25.05.1991 (зі змінами)

-      Закон  України «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001р. (зі змінами)

-      Закон України «Про охорону дитинства» - 2001р.

-      Концепція національно-патріотичного виховання дітей і молоді, затверджена наказом МОН України №641 від 16.06.2015 року.

-      Санітарний регламент для дошкільних навчальних закладів, затверджений наказом МОЗ України від 24.03.2016 №234.

-      Інші чинні законодавчі та нормативно-правові документи.

                         Методичне забезпечення дошкільної освіти

- Базовий компонент  дошкільної освіти, затверджений наказом МОН молодь спорту України, від 22.05.2012р. №615.

- Наказ МОН України від 02.06.2015 року № 2 «Щодо заходів безпеки у дошкільних закладах»

- Лист МОН України від 16.08.2010 № 1/9-563 «Фізичний розвиток дітей в умовах дошкільного навчального закладу».

- Лист МОН України від  19.08.2011 № 1/9-634  «Про забезпечення взаємодії в освітній роботі з дітьми старшого дошкільного віку і молодшого шкільного віку».

- Лист МОН України від 23.09.2014 № 1/9-482 «Щодо організації роботи з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності у дошкільних навчальних закладах».

- Лист МОН України від 16.06.2016 № 1-9/315 «Щодо організації освітньої роботи в дошкільних навчальних закладах у 2016/2017 навчальному році»

- Лист МОН України від 25.07.2016 № 1-9/396 « Про організацію національно-патріотичного виховання у дошкільних навчальних закладах».

        Особливу увагу приділяли -«Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді», затвердженої наказом МОН України №641 від 16.06.2015 року та Наказу МОН України №2 від 06.01.2015 «Щодо заходів безпеки у навчальних закладах»

         Робота закладу регламентувалася Статутом Ізюмського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 17 Ізюмської міської ради Харківської області затвердженого рішенням 44 сесії 7скликання Ізюмської міської ради від 27.07.2017 № 1137.

  Освітній процес у 2016/2017 навчальному році здійснювався за Базовим компонентом дошкільної освіти (нова редакція 2012р.) та програмами (комплексними, парціальними та регіональними)

                                        Комплексні освітні програми:

1. «Дитина», програма виховання і навчання дітей віком від двох до семи років (науковий керівник Проскура О.В., Кочина Л.П., Кузьменко В.І, Кудикіна Н.В.), затверджена листом МОН молодьспорту України №1/11-11177 від 08.12.2012 «Про надання грифа» рекомендовано МОН України.

2. «Впевнений старт», програма розвитку дітей старшого дошкільного віку (авт. Андрієтті О.О., Толубович О.П. та інші), затверджено наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 21.05.2012 №604

                                       Парціальні програми:

1. «Про себе треба знати, про себе треба дбати», програма з основ здоров’я та безпеки життєдіяльності дітей віком від 3 до 6 років  (авт. Лохвицька Л. В.), схвалена для використання в дошкільних навчальних закладах Комісією з дошкільної педагогіки та психології Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України, лист ІІТЗО від 08.11.2013 №14.1/12-Г-632. Використовувала вихователь старшої дошкільної групи №1 Іваненко І.М.

2. «Дитина в світі дорожнього руху», програма з формування основ безпечної поведінки дітей дошкільного віку під час дорожнього руху

(авт. Тимовський О.А., Репін І.А.), схвалена для використання в дошкільних навчальних закладах Комісією з дошкільної педагогіки та психології Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України, лист ІІТЗО від 25.12.2014 № 14.1/12-Г-1856. Використовувала вихователь старшої дошкільної групи №1 Іваненко І.М.

3.  «Грайлик», парціальна програма з організації театралізованої діяльності в дошкільному навчальному закладі (авт.: Березіна О. М., Гніровська О. З.,   Линник Т. А.), схвалена для використання в дошкільних навчальних закладах Комісією з дошкільної педагогіки та психології Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України, лист ІІТЗО від 31.03.2014. Використовували вихователі середніх вікових груп №4 та №10   Педоренко Н.А., Товстокора Г.М.

4. «Радість творчості», програма художньо-естетичного розвитку дітей раннього та дошкільного віку (авт.: Борщ Р. М., Самойлик Д. В.), схвалена для використання в дошкільних навчальних закладах Комісією з дошкільної педагогіки та психології науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки молоді та спорту України, лист ІІТЗО від 25.05.2012 № Г-106. Використовували вихователі молодих груп №5 та №6 Пилипчук Н.М., Шевченко Т.І.

5. «Казкова фізкультура», програма з фізичного виховання дітей раннього та дошкільного віку (авт. Єфименко М.М.), схвалена для використання в дошкільних навчальних закладах Комісією з дошкільної педагогіки та психології Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України, лист ІІТЗО від 11.06.2014 № 14.1-Г-869. Використовували вихователі молодих груп №5 та №6 Пилипчук Н.М., Шевченко Т.І.

6. «Веселкова музикотерапія», оздоровчо-освітня робота з дітьми старшого дошкільного віку (авт. Мала шевська І.А., Демидова С.К.), схвалена для використання в дошкільних навчальних закладах Комісією з дошкільної педагогіки та психології Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України, лист ІІТЗО від 25.02.2015 № 14.1/12-Г-54. Використовували вихователі молодих груп №5 та № 6 Пилипчук Н.М., Шевченко Т.І.

                                        Регіональна програма

1. «Вишивка – фантазія, творчість і обдарованість» парціальна програма з гурткової роботи для дітей дошкільного віку 5-6 року життя (авт. Овчарова С.П.), схвалена методичною радою КВНЗ Харківська академія неперервної освіти від 13.02.2014, протокол № 2. Планування роботи ДНЗ здійснюється відповідно до Інструктивно-методичного листа МОН України №1/9-455 від 03.07.2009 «Планування роботи в дошкільних навчальних закладах». Річний план роботи закладу на 2016/2017 навчальний рік схвалено на першому засіданні педагогічної ради.

 

                            Провідна науково-методична проблема

«Підвищення якості змісту дошкільної освіти в умовах варіативності програм та удосконалення професійної компетентності педагогів»

 

                                     Напрямки роботи закладу

 

1.Створення українського національного садка шляхом забезпечення природного входження дітей в духовний світ і традиційне життя рідного народу.

 

2.Формування системи знань дошкільників з безпеки життєдіяльності, готовності дитини до вирішення складних життєвих  ситуацій.

 

                                        Змістові напрями роботи закладу

 

1.Продовжувати роботу з родинами по наданню фахової психолого-педагогічної допомоги з формування у дошкільників сучасних рис національного характеру українців та якостей майбутнього громадянина-патріота.

2. Здійснювати системний підхід до інтеграції творчої гри з музичною та театралізованою діяльністю.

3. Актуалізувати цілеспрямовану педагогічну роботу виховання у дітей почуття особистої безпеки, умінь володіти своїми емоціями та вирішувати конфліктні питання.

4. Сприяти формуванню економічної свідомості в єдиному освітньому просторі.

    Персональний внесок керівника у створенні комфортних умов для дітей- щоб життя маленьких господарів нашого садочка було повноцінним, безпечним, змістовним, радісним.

Для забезпечення системного підходу до реалізації завдань дошкільної освіти в закладі функціонують:

психологічний кабінет;

методичний кабінет;

фіто-бар

кімната БЖД;

кімната досліджень;

спортивно-музична зала;

етнографічний музей «Народні джерела»

 В дошкільному закладі працює творчий, досвідчений, згуртований педагогічний колектив із доброзичливим психологічним кліматом та діловою атмосферою. Висококваліфіковані фахівці, талановиті, яскраві особистості, закохані в свою справу педагоги з глибокою відповідальністю ставляться до своїх обов’язків.

 Із 14 педагогів вищу освіту мають – 7 вихователів (58%), 5 педагогів – неповну вищу (42%). Почесне звання «вихователь-методист» мають: Овчарова С.П., Пилипчук Н.М., Шевченко Т.І. Високий педагогічний рівень професійної діяльності мають вихователі Іваненко І.М., Загнойко Ю.С. Кузло О.В. Молоді педагоги Зеленська А.Ю. Педоренко Н.А. працюють із ентузіазмом, переймають досвід досвідчених вихователів і сподіваємося, що вони також досягнуть висот педагогічної майстерності. В закладі працює досвідчений творчий психолог Крикун О.В. Кожен педагог поглиблено працює над обраною темою, постійно підвищує фахову компетентність, удосконалює методичний та теоретичний рівень. Методичні наробки педагогів різнопланові, інноваційні, мають практичну цінність.

 

                    Досвід своєї роботи узагальнили вихователі:

Овчарова С.П. – з народознавства

Шевченко Т.І. – з казкотерапії

Пилипчук Н.М. – з ігрової діяльності

Іваненко І.М. – з безпеки життєдіяльності

    Матеріали досвіду знаходяться у методичному кабінеті управління освіти Ізюмської міської ради Харківської області, його використовують також вихователі інших дошкільних закладів міста.

  «Педагог-майстер» Шевченко Т.І. провела майстер-класи:

-для вихователів ДНЗ міста – «Вінтаж у роботі з дітьми»;

-для вихователів свого дошкільного закладу « Малювання казки  чарівними кульками»

«Педагог-майстер» - Іваненко Ірина Михайлівна разом із музичним керівником Нежальсько. Іриною Дмитрівною провели відкритий захід для музичних керівників дошкільних навчальних закладів міста –«Коза Дереза» (мюзикл). Також Іваненко Ірина Михайлівна для педагогів закладу показала відкритий захід «Лабораторія здоров'я» про нетрадиційні здоров'язбережувальні технології.

«Педагог-фахіваець» ПедоренкоН.А. та досвідчений вихователь Іваненко І. М. показали відкрите заняття- дзеркало «Наш вихідний день» (інтегроване заняття: ознайомлення з навколишнім, розвиток мовлення з пріоритетом логіко-математичного розвитку.

  «Педагог-майстер» Пилипчук Н.М. ознайомила вихователів із методикою проведення сюжетно-рольової гри, провівши відкритий показ гри «Супермаркет».

 На базі дошкільного навчального закладу для завідувачів дошкільних закладів міста було проведено комплексні об'єктові тренування з цивільного захисту.

  З боку керівника в дошкільному закладі постійно проводиться аналіз кваліфікаційного рівня педагогів та доцільність їх розстановки. У минулому 2016/2017 навчальному році курси підвищення кваліфікації при КВНЗ ХАНО пройшли 2 педагоги: вихователь Овчарова С.П., практичний психолог Крикун О.В.; атестовано 2 педагоги: підтверджено звання «вихователь-методист» Шевченко Т.І. та підтверджено відповідність раніше встановленому тарифному розряду Іваненко І.М..

    Для успішного здійснення навчально-виховного процесу педагогічні кадри розставлені з урахуванням кваліфікаційних характеристик, стажу роботи з дітьми, індивідуальних особливостей співробітників, їх схильностей, психологічної сумісності людей.

  Як керівник закладу, завжди підтримую та стимулюю творчу4 ініціативу кожного працівника щодо вдосконалення освітньої роботи; заохочую творчі пошуки, дослідницьку експериментальну роботу, інноваційну діяльність.

  Так у 2016/2017 навчальному році з метою формування у педагогів професійної компетентності, готовності до розв’язання завдань сучасної освіти, впровадження інноваційних технологій та ефективного педагогічного досвіду було організовано і проведено:

Педагогічні ради – 4

Перша і остання педагогічні ради – організаційні.

У листопаді 2016 та у лютому 2017 – тематичні: «Казковий світ творчих ігор» та «Технологія ефективної взаємодії з батьками». Педагогічні ради проведено нетрадиційно, пізнавально, цікаво. Педагоги ділилися досвідом під час проведення круглого столу «Чим більше дитина грається-тим більше вона розвивається» та під час проведення педагогічного рингу «Батьківський дім-велика школа духовності».

Семінарів-проведено 3

- Теоретичний семінар «Концептуальні засади нової освітньої програми «Дитина» для дітей від 2 до 7 років»

- Практичний семінар «Інтеграційний підхід в організації занять»

- Семінар - тренінг «Емоції і конфлікти»

  Також, згідно річного плану роботи закладу у 2016/2017 навчальному році були проведені консультації, огляди новинок методичної літератури, виставки, тематичні Дні та Тижні, свята і розваги, Дні здоровя…

 Всі сплановані заходи річного плану виконано.

     У 2016/2017 навчальному році адміністрація закладу здійснювала плановий дієвий контроль.

    Комплексне вивчення стану організації життєдіяльності дітей проведено на старшій групі № 10 (вихователь Іваненко І.М.); тематичне вивчення проводилось щоквартально, вивчались питання:

«Виховання у дітей високого естетичного смаку, природних нахилів, артистизму в організованій ігровій діяльності – жовтень 2016 року

«Формування ціннісного ставлення особистості дитини до сімї, роду, рідних, рідної домівки» - січень 2017 року.

«Надання необхідного мінімуму знань дітям про нмоції та конфлікти: вміння вирішувати складні життєві ситуації та захищати себе» – квітень 2017 року.

  Вибірковим і оперативним контролем були охоплені питання робот из дітьми 5-ти річного віку економічне виховання, ведення ділової документації, дотримання режиму дня та сфоррмованість культурно-гігієнічних навичок у дітей. Особлива увага приділялась аналізу харчування, захворюваності дітей та відвідування групп.. медико-педагогічним контролем за фізичним вихованням дітей охоплена кожна дошкільна группа (двічі на рік)

   Робота з дітьми ґрунтувалась на сучасних досягненнях психолого-педагогічної науки та була зорієнтована на особистісну модель виховання і розвитку дошкільників. Навчання і виховання  малят було індивідуальне, гуманістичне, національне, відповідало соціально-моральним вимогам часу. Освітній процес носив аналітичний характер та діагностичну спрямованість.

Здійснювались моніторингові дослідження якості знань і умінь дітей за двіком:

       Ранній вік – нервово-психічний розвиток

       Молодші та середні групи – психодіагностика

       Старший вік - рівень компетентності за освітніми лініями

Результати освітнього моніторингу у 2016/2017 навчальному ріці

Ранній вік: всього  – 20 дітей

високий рівень – 7 дітей (35%)

середній рівень – 12 дітей (60%)

низький рівень –  1 дитина (5%)

       Молодший вік: всього  - 41 дітей

високий рівень – 12 дітей (23%)

середній рівень – 39 дітей (77%)

низький рівень – 0

      Середній вік: всього  - 44 дитини

високий рівень – 15 дітей (40%)

середній рівень – 29 дітей (60%)

низький рівень – 0

   Із 43 дітей старшого дошкільного віку:

високу шкільну зрілість мають – 18 дітей (43%);

достатню шкільну зрілість мають – 23 дитини (52%);

низьку шкільну зрілість мають – 2 дитини (5%)

         Останнім часом простежується тенденція підвищення попиту населення на дошкільну освіту. Вжиті завідувачем заходи щодо здійснення обліку дітей прилеглого мікрорайону Верхнього селища у минулому навчальному році дали можливість 100% охопити дошкільною освітою дітей як 5-ти річного віку, так і дітей 4-ри річного віку. Лише 7 дітей 3-річного віку були охоплені соціально-педагогічним патронатом. Педагоги відвідували сім`ї, інформували батьків про можливі форми здобуття їхніми дітьми дошкільної освіти, надавали консультативну, педагогічну та психологічну допомогу. У закладі активно працював консультативний центр для батьків, діти яких не відвідують дошкільний заклад.

   Охоплення дітей дошкільною освітою по мікрорайону Верхнього селища становить 69%. Запити батьків задовольняються повністю, черги не існує, кожен бажаючий із батьків має змогу зарахувати до дошкільного закладу свою дитину.

         Але хочеться звернути увагу батьків на низький відсоток відвідуваності дітьми груп. У 2016/2017 навчальному році відвідуваність дітьми груп складає 59% (по місту 70% - 75%). Багато дітей без поважних причин не відвідують групи. Цей показник став причиною скорочення кількості груп у дошкільному закладі.

  У нашому дошкільному закладі ведеться велика робота із соціальної підтримки дітей пільгового контингенту, розроблено інструктивно-методичні вказівки щодо організації роботи із соціального захисту дошкільників; вихователі ознайомлені із нормативними документами, що регулюють законодавство в галузі охорони дитинства, призначено громадського інспектора. педагогами здійснюється вивчення соціальних, побутових, матеріальних умов життя родин, їх психологічний клімат та педагогічний рівень. Обстежена кожна сім’я пільгового контингенту, складено акти, соціальні паспорти та особові справи

        Згідно соціального паспорту в дошкільному закладі:

-         Дітей-сиріт – 0

-         Дітей напівсиріт -1

-         Дитина-інвалід – 1

-         Дітей позбавлених батьківського піклування – 1

-         Дітей постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС – немає

-         19 дітей із багатодітних сімей

-         19 дітей із малозабезпечених сімей

-         36 дітей одиноких матерів

-         12 дітей розлучених батьків.

-         9 дітей вимушених переселенців із зони АТО

Загальна кількість дітей пільгового контингенту – 98. (66% від загальної кількості дітей).

Різнобічний розвиток дитини неможливий без повноцінного фізичного виховання, бо це – фундамент здоров’я дитини. Відповідальність і майстерність педагогів, медичних працівників та активна участь батьків надала можливість створити в закладі умови для  кваліфікованої турботи про здоров’я дошкільнят, безпеку їх життєдіяльності, організацію харчування, валеологічне виховання і взагалі для зниження захворюваності дітей.

Вирішенню завдань фізичного розвитку дітей в дусі відповідального ставлення до власного здоров’я та профілактики захворюваності сприяли:

1.     Роз’яснювальна робота з батьками і дітьми (сайт, батьківські куточки, бесіди, консультації, рекомендації, санбюлетні, школа «Молодих батьків», тощо)

2.     Систематичні планові щеплення.

3.     Дотримання вимог санітарії.

4.     Чітке дотримання режиму дня та рухового режиму..

5.     Різні види загартування та використання здров`язбережувальних технологій

6.     Систематичне медико-педагогічне вивчення організації фізичного виховання дошкільників.

Фізичне виховання дітей здійснюється відповідно програмових вимог і включає: заняття з фізичного розвитку, ранкову та гігієнічну гімнастику,

рефлексотерапію, різні види масажів та загартування, спортивні свята та розваги, піші переходи та Дні здоров’я.

Захворюваність дітей, її динаміка та причини аналізуються щомісяця, щокварталу та за рік. Вона вивчається на нарадах при завідувачу, на педрадах, розглядається на батьківських зборах.

Порівняльний аналіз захворюваності свідчить, що  протягом декількох  років вона залишається на одному рівні:

     2014 рік – 0,33 дня на одну дитину в місяць (1,63%)

     2015 рік – 0,35 дня на одну дитину в місяць (1,61%)

     2016 рік  – 0,31 дня на одну дитину в місяць (1,60%)

     2017 рік - (6 місяців)- 0,28 дня на одну дитину в місяць (1,6%)

Основні види захворюваності у 2016/2017 навчальному році були:

-         ГРЗ - 21 випадків

-         Фарінготрахеіт - 11 випадків

-         Бронхіт - 3 випадки

-         Сальмонельоз - 0 випадок

-         Вітряна віспа - 2 випадків

-         Інші - 12 випадків

В дошкільний заклад багато дітей поступають із патологіями у здоров’ї: це патології зору, осанки, слуху, мови, стоматологія, ортопедія, невралгія, лор патології та інші.

За станом здоров’я діти поділяються на 3 групи здоров’я:

         І – основна група, здорові діти – 133  дитини, 83%

         ІІ – із незначною патологією чи ЧДХ – 26 дітей, 16%

         ІІІ – із значною патологією  – 1дитина, 1%

Групи здоров’я дітей враховуються при здійсненні освітнього процесу, особливо фізичного розвитку дошкільників.

Керівник закладу, медичні і педагогічні працівники, обслуговуючий персонал, батьки і громадськість приділяли велику увагу організації харчування дітей у закладі.

Нормативний супровід організації харчування дітей здійснюється відповідно до:

-  Закону України «Про дошкільну освіту» (ст. 35).  

- постанови Кабінету Міністрів України №1591 від 22.11.2004  «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах».

-         Наказу Міністерства освіти і науки України №242/329 «Про затвердження Порядку організації харчування дітей у навчальних закладах».

-         Листа Міністерства освіти і науки України від 21.06.2007 №1/9-394 «Про здійснення контролю за організацією харчування дітей в дошкільних навчальних закладах».

-         «Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах» - затвердженої  наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 17.04.2006р. №298/227, зі змінами, затвердженими наказом МОН молодьспорту України та МОЗ України від 25.07.2013 №202/105.

     З 1 січня 2017 року вартість харчування дітей у дошкільному навчальному закладі збільшилась і за рішенням виконкому Ізюмської міської ради від 22.12.2016 № 0781«Про встановлення вартості харчування дітей і підлітків у навчальних закладах міста на період з 01.01.2017 по 31.12.2017 року» і становить: ранній вік – 15.00грн, дошкільний вік – 18,00 грн, грошові норми на харчування дітей контролюються постійно і виконано на 100% у 2016/2017 навчальному році.

   Натуральні норми харчування 1 дитини в день виконано на 72%.

   Батьки вносять плату за харчування дітей у розмірі 60%.

   Діти пільгового контингенту отримують соціальні пільги: діти-сироти, діти-інваліди та діти позбавлені батьківського піклування харчуються безкоштовно ( 2 дитини). Діти із багатодітних родин сплачують 50% вартості харчування (12 дітей).

  Продукти харчування та продовольча сировина управлінням освіти постачалась регулярно, відповідно до заявок, із супровідними документами.

Графік видачі їжі на групи не порушувався, режим харчування дотримувався.

  Завідувач та медичний персонал здійснювали дієвий, систематичний контроль за забезпеченням  асортименту харчових продуктів, за виконанням заявок, за дотриманням норм харчування, за якістю приготування страв, правильністю ведення ділової документації та дотримання  грошових норм харчування на одну дитину в день. Умови для організації харчування дітей в дошкільному закладі задовільні, харчоблок забезпечено проточною гарячою і холодною водою, оснащено необхідним технологічним обладнанням, посудом, миючими засобами, прибиральним інвентарем. І взагалі, на харчоблоці працюють досвідчені відповідальні кухарі, готують якісно і смачно. Медичне обслуговування та проведення лікувально-профілактичних заходів у 2016/2017 навчальному році здійснювали дві сестри медичних старших згідно із «Порядком медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 826 від 11.06.2002 року. Санітарно-освітня робота серед батьків проводилась через бюлетені, бесіди, консультації. Працює «Школа молодих батьків». Медичні огляди  працівники закладу проходили вчасно, систематично відповідно до встановленого графіка.

    Питання охорони життя і безпеки життєдіяльності дітей актуальне і завжди було в центрі уваги дошкільного закладу. Наш дитячий садок є базовим у місті з безпеки життєдіяльності та охорони праці. Освітня робота протягом навчального року була спрямована на виконання плану роботи базового закладу, за напрямками:

-   формування у дітей розуміння цінностей власного здоров’я і життя.

-   Формування уявлень про стихійні явища

-   Формування відчуття безпеки щодо вогню та електроструму.

-   Навчання обережного поводження з ліками і хімічними речовинами.

-   Підготовка малят до дисциплінарної поведінки на вулиці, в транспорті, в соціумі, в надзвичайних ситуаціях.

-   Вміння дітей блокувати страхи, не впадати в паніку, знаходити правильні рішення.

В дошкільному закладі обладнана кімната БЖД, діти із задоволенням показують набуті знання, навички, проводять розваги, тематичні заняття, сюжетно-рольові та творчі ігри. Змістовно і цікаво проходять «Тижні безпеки».

Також належна увага  приділяється виконанню Листа МОН України від 23.09.2014 №1/9-482 «Про організацію роботи з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності в дошкільних навчальних закладах».

          Своєчасно проводяться всі види інструктажів із працівниками, Угода з охорони праці та певні розділи Колективного договору між адміністрацією та профспілковим комітетом закладу виконуються в повному обсязі та вчасно. Нещасних випадків та травмувань у минулому навчальному році немає.

         Одним із основних напрямків роботи дошкільного закладу є «Від народознавства – до свідомого патріотизму». За даним напрямком заклад працює з 1991 року. Зроблено чимало на шляху відродження національної системи виховання. Вихователі використовують багатющу культурну спадщину надбань  наших предків, музейну педагогіку; прищеплюють любов дітей до рідної мови, традицій і звичаїв рідного краю, до родини, до рідної землі та Батьківщини.

         Патріотичне виховання дошкільників на сьогодні першочергове, як ніколи, тому воно наскрізно пронизує весь навчально-виховний процес, педагоги вміло, органічно поєднували національне, громадянське, моральне, родинно-сімейне виховання.

         В дошкільному закладі облаштована кімната-музей «Народні джерела», є свідоцтво про реєстрацію музею, що перебуває у сфері управління Міністерства освіти і науки України, отримали уніфікований паспорт етнографічного музею «Народні джерела», затвердженого Директором Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації.

         Кожна група в закладі також оформлена з українським національним колоритом, використано вишивку, лозу, килими, рушники, в кожній групі національний етнографічний куточок, міні-музей. Групи естетичні, креатині, мають свій стиль, свою візитку, свою назву, свій самобутній образ. Малят зустрічають яскраві роздягальні, заколисують затишні спальні, мають цікаві ігрові та навчальні кімнати. Кожна дитина в такому середовищі без особливих зусиль знаходить застосування своїм творчим здібностям, задовольняє свої інтереси і розвивається як особистість.

       Предметно-розвивальне середовище в групах можна охарактеризувати як таке, що відповідає інноваційним вимогам та сучасності. Створено комфортні сприятливі умови для розвитку дитини, як в самостійній, так і в спільній діяльності. Враховано розподіл дитячої активності, гендерний підхід, вікові особливості, психофізіологічний комфорт, трансформація простору.

  Недоліками залишається недостатня кількість в групах сучасних технічних засобів (мультимедійних пристроїв, телевізорів, комп’ютерної техніки).

Лише креативність педагогів у тісний співпраці з батьками дали можливість створити такі умови для дітей. Шановні батьки, у цьому році ми працювали  у повному взаємопорозумінні і взаємодопомозі. Відносини з батьками ґрунтувались на принципах: співробітництва, партнерства і довіри. Ви були учасниками навчально-виховного процесу, ви були нашими спонсорами, помічниками, порадниками.

      Батьки були активними учасниками традиційних і нетрадиційних методичних заходів: виставок, родинних свят, Днів відкритих дверей, конкурсах, тощо. Цікаві, нетрадиційні батьківські збори дали можливість спільно, прозоро вирішувати питання виховання і навчання дітей, проблемні ситуації, протиріччя родинного виховання, здійснювати обмін досвідом, вносити пропозиції та надавати рекомендації. У 2016/2017 навчальному році разом з батьками розглядалися такі теми:

Ранній вік – «Сім’я – мов сонце, і береже і зігріває»

Молодший дошкільний вік – «Хай міцніє дерево родинне»

Середній дошкільний вік – «Родина – місце щасливого дитинства»

Старший дошкільний вік – «Вчимося спілкуватися з дитиною»

  Такі форми роботи з батьками зміцнюють авторитет педагогічного колективу та підвищують імідж закладу. Показником результативної та успішної взаємодії батьків і педагогів можна вважати наявність у дошкільному закладі доброзичливої атмосфери, довірчих стосунків між педагогами і батьками, їх зацікавленість змістом дошкільної освіти.

Протягом 201/2017 навчального року активно працював батьківський комітет закладу та комітети груп. Голова батьківського комітету Загнойко Ю.С. систематично була присутня на педагогічних радах; разом з членами батьківського комітету організовували роботу з громадськістю щодо залучення позабюджетних коштів і раціонального їх використання та

     Створенню оптимальних умов перебування дітей в закладі керівник приділяє велику увагу. Матеріально-технічна база постійно удосконалюється і модернізується. Холодне водопостачання та каналізація функціонують на 100%, всі труби замінено на пластикові; сантехнічне обладнання в робочому стані, своєчасно усуваються неполадки. Гаряча вода  забезпечується елекронагрівачами, які є на кожній групі; в медичному блоці, на харчоблоці та пральні.

      Педагогічний колектив приділяє значну увагу естетичному оформленню групових приміщень. Життєвий простір груп оживлюють українські рушники, килими, керамічні вироби, віночки, вироби із лози, державні символи тощо. Групи оснащені новими меблями, килимками, дитячою білизною, посудом. Освітній простір також забезпечено ігровим і дидактичним матеріалом, наочністю та розвиваючими іграми, спортивним обладнанням тощо.

      Територія дошкільного навчального закладу теж невід’ємна складова освітнього простору. Разом із батьками проведена робота по естетичному оформленню майданчиків та їх озеленення. Влітку 2017 року облаштована центральний вхід тротуарною плиткою.

На виконання Закону України «Про енергозбереження» наш дошкільний навчальний заклад через Фонд сприяння енергозбереження отримав гроші від Північної екологічної фінансової корпорації «Нефка» (Швеція) і у 2017 році завершено  утеплення будівлі шляхом заміни вікон та утепленням фасаду. Дітям у закладі комфортно і тепло.

Велика вдячність батькам, батьківському комітету закладу, батьківським комітетам груп за підтримку, співпрацю, за допомогу.

Добровільні батьківські внески на розвиток закладу, на здійснення ремонтних робіт, спонсорські внески використовуються розумно, прозоро. Керівник звітує перед батьківським комітетом щомісячно, щоквартально; перед батьками – на загальних батьківських зборах. Кожен бажаючий на Сайті закладу має змогу ознайомитися із звітом щодо використання батьківських внесків.

     У минулому навчальному році продовжував свою роботу Сайт закладу, який здійснював оперативне і об’єктивне інформування громадськості та надавав освітньо-виховні послуги учасникам навчально-виховного процесу в дошкільному навчальному закладі та формував позитивний імідж закладу. Інформаційний ресурс Сайту був відкритим та загальнодоступним. Керівник закладу Сирбу Л.О. і адміністратор Сайту – вихователь-методист Мітіна А.А. здійснювали оновлення всіх матеріалів та постійно доповнювали всі сторінки і розділи Сайту.

       У 2016/2017 навчальному році місцева влада виділила на розвиток закладу бюджетні кошти в сумі 49000.00грн.

В цьому році за бюджетні кошти було придбано товари :            

 

1.Холодильник «Атлант» - 6100,0 грн

2. Електром’ясорубка – 3000,0 грн

3. Електропіч – 10500,0 грн                    

4. Мийка трьохсекційна – 3900,0 грн

5. Лінолеум – 6000.00грн.

6. Пилососи – 6000.00 грн.

7. Фарби різнокольорові – 3500.00грн.

8. Плитка тротуарна – 10000.00грн

     

   За період з 01 вересня 2016 року по 01 серпня 2017 року сума батьківських внесків склала – 69930.00грн.

 

1.     Батьківські внески на розвиток закладу – 18400.00 грн.

2.     Батьківські внески на здійснення ремонту – 14480.00грн

3.     Спонсорські внески – 37050,00 грн.

    

 І. Батьківські внески на розвиток закладу – 18400.00 грн.

1.Господарчі та миючі засоби – 5800.00 грн.

2.Ремонт сантехобладнання – 2920.00 грн.       

3.Придбання та ремонт електрообладнання – 1970.00 грн.

4.Придбання та встановлення міжкімнатних дверей гр. № 5 – 795.00 грн

5.Придбання спецодягу – 650.00 грн.

6.Придбання фарби, цементу – 1593,0 грн.

7.Придбання прибирального інвентарю – 1300.00 грн.

8.Придбання рубероїду, смоли – 570, 0 грн.

9.Придбання матеріалу для утеплення труб – 500.00 грн

10. Канцтовари та  ділова документація – 772,0 грн.

11.Ремонт спальної кімнати групи № 4 – 110.00грн

12.Ремонт буфетної кімнати груп №7, №4 – 350.00грн

13. Придбання пального для викосу трави – 300,0 грн.

14.Ремонт комп’ютера та заправка принтерів – 760,00 грн

 

ІІ. Батьківські внески на здійснення ремонту – 14480.00грн

1.     Придбання плитки тротуарної – 7176.00грн

2.     Придбання цементу – 2400.00грн

3.     Придбання піску – 2400.00грн

4.     Придбання металевих труб, електродів – 545.00грн

5.     Придбання фарби різнокольорової – 1959.00грн

 

ІІІ. Спонсорські внески – 37050.00  грн.

1. Дитячі меблі (на групи №, 4, , 6,) – 17035.00 грн.

2. Жалюзі, (гр. №6) – 2580,0 грн.

3 Доріжка синтетична (гр № 5,7) – 5810,00 грн.

4. Миючі засоби – 8275.00 грн (при зарахуванні і на 1 вересня)

5. Принтер кольоровий  – 1550, 0 грн.

     6. Вішалка для рушників - 1800.00грн.

 

Загальна сума використаних коштів за звітній період становить 118930.00грн

Підводячи підсумки минулого навчального року можна стверджувати, що робота з дітьми велась систематично, цілеспрямовано, комплексно, з урахуванням вікових можливостей дітей та відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти.

Колектив дошкільного навчального закладу  реалізував основні завдання дошкільної освіти – забезпечення юним громадянам України, нашим вихованцям, вашим дітям щасливого дитинства, розвитку потенціалу  кожної дитини, здобуття якісної дошкільної освіти, формування компетентної особистості.